Paweł Pańta: nagraliśmy "Moontag" bez pośpiechu w trzy dni

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 10:00
- Pomysł nagrania płyty narodził się przed laty, gdy w Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów zagrałem w duecie z Wojtkiem Karolakiem. Poczułem wtedy, że to niezwykły artysta, który ma ogromną śpiewność grania i umiejętność wsłuchiwania się w grę partnerów. Nagrywaliśmy płytę bez pośpiechu dbając o brzmienie -  mówił w Dwójce znakomity kontrabasista.
Audio
  • Paweł Pańta o płycie Karolak Piano Trio "Moontag" (Poranek Dwójki)

W "Poranku Dwójki" odbyliśmy podróż do krainy swingu, bluesa, ballady jazzowej i zaskakującego latynoskim kolorem "I Hear Music" rozmawiając o długo wyczekiwanym albumie Karolak Piano Trio "Moontag". W nagraniu wzięli udział: Wojciech Karolak, wybitny legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer; Arek Skolik - perkusista oraz Paweł Pańta - wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy, pomysłodawca i producent płyty.

80. urodziny Wojciecha Karolaka. Posłuchaj>>>

Jak wyglądała sesja nagraniowa? W jaki sposób muzycy osiągnęli niezwykłe brzmienie utworów, które znalazły się na płycie? O tym w nagraniu audycji.


Karolak Piano Trio - "Moontag". Okładka płyty Karolak Piano Trio - "Moontag". Okładka płyty  Fot.: mat. promocyjne

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Paweł Pańta (kontrabasista, pomysłodawca i producent płyty "Moontag")

Data emisji: 31.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mko

Czytaj także

80. urodziny Wojciecha Karolaka

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 09:41
- To postać niezwykła, jakże ważna dla polskiej sceny jazzu. Trudno ją sobie w ogóle wyobrazić bez Wojciecha Karolaka, np. na festiwalu Jazz Jamboree w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Trudno sobie wyobrazić cały szereg formacji, które zdecydowały o takim, a nie innym kierunku polskiego jazzu. Trudno sobie wyobrazić polską jazzową kompozycję współczesną i aranżację. Cudowny człowiek i cudowny muzyk, któremu nisko się kłaniamy - mówił Tomasz Szachowski we wstępie specjalnego wydaniu "Nokturnu".
rozwiń zwiń