Polskie Radio
Section05
Wojciech Karolak

Płyta Polskiego Radia z nagrodą Jazz Top 2021. Pierwsze miejsce za album z muzyką Wojciecha Karolaka

Polskie Radio zajęło pierwsze miejsce w kategorii Historyczny Album Roku (coroczna ankieta czytelników Jazz Top 2021) za płytę z serii "Polish Radio Jazz Archives vol. 34 - Wojciech Karolak". Nagrodę przyznał Magazyn Jazz Forum - najbardziej opiniotwórczy magazyn jazzowy w Polsce. Wydawcą płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MUZYKA Wojciech Karolak Jazz płyta Agencja Muzyczna

"Gdy grało się z Wojtkiem, coś otwierało się w głowie"

- Spośród wielu pianistów, z jakimi miałem przyjemność grać jako perkusista, zawsze najlepiej grało mi się z Wojtkiem. Coś się w głowie otwierało i grało się rzeczywiście wspaniale. Gdyby ten facet żył w USA, byłby znany na cały świat. To ogromna strata dla polskiej muzyki, dla jazzu - wspominał Wojciecha Karolaka w Programie 2 Polskiego Radia jego przyjaciel Andrzej Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  wspomnienie Wojciech Karolak odeszli 2021 Andrzej Zieliński Andrzej Dąbrowski Jazz Dwójka

Roman Dziewoński w hołdzie Wojciechowi Karolakowi

– Nie taki miał być początek "Łagodnych taktów". Wojciech Karolak dołączył do niebiańskiego big-bandu. Smutek, okraszony łzą, ale pozostawiający uśmiech w związku z muzyką, którą nam zostawił – mówił Roman Dziewoński, rozpoczynając pierwsze wydanie swojej nowej autorskiej audycji, poświęcone wybitnemu jazzmanowi, który odszedł w wieku 82 lat. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Wojciech Karolak Roman Dziewoński Jazz