REKLAMA

Edyta Jungowska: Gombrowicza można czytać łatwo i dowcipnie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 11:50
- "Ferdydurke" uważana jest często za bardzo trudną literaturę. Wcale nie musi tak być. Warto sięgnąć po audiobook, bo Piotr Fronczewski czytający po mistrzowsku powieść Witolda Gombrowicza sprawia, że jest to pełna humoru, świetna i zabawna historia. Taka, jaką pisarz nam zostawił – mówiła w Dwójce ceniona aktorka.
Audio
  • Edyta Jungowska poleca muzeum Junibacken w Sztokholmie (Poranek Dwójki)
  • Edyta Jungowska poleca audiobooki "Ferdydurke" Gombrowicza w interpretacji Piotra Fronczewskiego oraz "Idiotę" Dostojewskiego w interpretacji Wojciecha Pszoniaka (Poranek Dwójki)
  • Edyta Jungowska poleca wizytę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (Poranek Dwójki)
  • Edyta Jungowska poleca książkę Kobro. Skok w przestrzeń Małgorzaty Czyńskiej (Poranek Dwójki)
  • Edyta Jungowska poleca spektakl "Zabawa" w Teatrze Polonia (Poranek Dwójki)
  • Edyta Jungowska poleca serial "After Life" (Poranek Dwójki)
Edyta Jungowska
Edyta JungowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR

Gościem audycji była Edyta Jungowska, absolwentka warszawskiej Szkoły Teatralnej, która debiutowała na deskach scenicznych rolą Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, Zapolska". Widzom doskonale znana z serialu "Na dobre i na złe" i "Złotopolscy". W swoim dorobku artystycznym ma role teatralne i filmowe w takich produkcjach jak "Ciemna strona Wenus", "Ja wam pokażę", "Ekstradycja" i "Faustyna".

W odcinkach cyklu "Poranka Dwójki", oprócz audiobooków "Ferdydurke" Gombrowicza w interpretacji Piotra Fronczewskiego oraz "Idioty" Dostojewskiego w interpretacji Wojciecha Pszoniaka, Edyta Jungowska polecała słuchaczom także wizytę w muzeum Junibacken w Sztokholmie oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

***

Gość: Edyta Jungowska

Data emisji: 27.05-1.06.2019

Godzina emisji: 8.00

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mko/pg

Czytaj także

Elżbieta Chowaniec: spotkanie z szympansem może być cenną nauką

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 11:23
- To seria reportaży o wyjątkowym miejscu na Ziemi, znajdującym się w Kanadzie. To miejsce to azyl dla szympansów z całego świata, których doświadczeniem życia było wielokrotne uczestnictwo w medycznych eksperymentach - mówiła w Dwójce dramatopisarka o książce "Szympansy z azylu Fauna. O przetrwaniu i woli życia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Man: Islandia to miejsce, gdzie spotykają się dusze i opowiadają sobie najważniejsze rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 11:08
- Jest to niesamowita opowieść o kobiecie, która wspomina swoje życie - mówił w Dwójce reżyser teatralny o książce islandzkiego autora Hallgrimura Helgasona "Kobieta w 1000°C".
rozwiń zwiń