Kapela Szczupaki: kontynuujemy autentyczność ulicy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 12:58
Kapela Szczupaki, czyli Jakub Kowalski, Mariusz Rachuba, Marek Kozłowski, Tomasz Bielecki, wygrała 4. Warszawski Przegląd Kapel i Muzyków Ulicznych w Warszawie.
Audio
Kapela Szczupaki i Piotr Kędziorek
Kapela Szczupaki i Piotr KędziorekFoto: Grzegorz Śledź

- Muzykę uliczną czujemy przede wszystkim sercem - każdy z nas wnosi w to swoje doświadczenia muzyczne i życiowe, ale wszystko po to, aby kontynuować autentyczność ulicy. Piosenki związane z przedwojenną Warszawą są nam bardzo bliskie - mówili muzycy w "Poranku Dwójki".

Jak przyznają, wiedzę o ulicznych balladach i inspiracje do ich wykonywania czerpią z historii "siemranej stolycy", warsiaskich romantyków, takich bardów jak Grzesiuk, Awdiejew, Laskowski czy Krawczyk, ale i z muzyki wschodniej, zasłyszanej np. w Odessie: - Muzyka odeska jest fascynująca, bardzo wielokulturowa. Chcemy tam pojechać, znaleźć prawdziwych ulicznych muzyków i znimi grać - zapowiedzili muzycy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Jakub Kowalski, Mariusz Rachuba, Marek Kozłowski, Tomasz Bielecki (Kapela Szczupaki)

Data emisji: 15.06.2019

Godzina emisji: 9.25

at

Czytaj także

Michał Joniec: Gęśle nie będą wisiały tylko na ścianie!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 10:30
- Zamierzam ich używać, w zespole kakofoNIKT nie będzie to trudne, każdy gra tu na różnych dziwactwach. Ja też, jak widać było na koncercie, nie wybrzydzam w instrumentarium, a mam wrażenie, że mam jakiś pociąg do smyków – śmiejąc się, opowiadał zdobywca "Złotych Gęśli", Michał Joniec.
rozwiń zwiń