Lipiec z gitarą w Lanckoronie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 11:29
W audycji będziemy rozmawiać o 12. odsłonie Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie oraz towarzyszącym jej lekcjom gry na instrumentach.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Alenavlad

Jak twierdzą organizatorzy, wydarzenie to wyróżnia otwartość i pełna akceptacja uczestników bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Niepowtarzalna jest także atmosfera miejsca i koncerty łączące różne style.

Zajęcia z gry na gitarze poprowadzą w tym roku Paweł Kwaśny, Michał Nagy, Marek Nosal, Michał Pindakiewicz, Tatiana Stachak, Petr Saidl, Marcin Siatkowski i Martin Wesely. Orkiestrą gitarową zadyryguje Martin Schwarz, członek kwartetu Guitar4mation i profesor Uniwersytetu Muzycznego im. A. Brucknera w Linzu. Ponadto między 14 - 21 lipca w Lanckoronie zaplanowano warsztaty harfowe, elektroakustyczne oraz metodyczne dla nauczycieli szkół muzycznych i osób zainteresowanych tematyką.

O szczegółach warsztatów opowiedzą Michał Nagy - wybitny gitarzysta oraz dyrektor artystyczny wydarzenia oraz organizatorka warsztatów - Agnieszka Lakner. Zapraszamy o godz. 8.30.

Ponadto w audycji:

  • spotkanie z Grzegorzem Rosińskim,
  • w cyklu "Pod rękę z bohaterem" zaproszenie na wykłady o Zbigniewie Cybulskim,
  • historia powstania Koncertu skrzypcowego d-moll op.22 Henryka Wieniawskiego.

Na audycję Poranek Dwójki w środę (10.07) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/bch

Zobacz więcej na temat: warsztaty instrumenty

Czytaj także

Segovia: gitarzysta stulecia gra dla tysiąca

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 13:30
- Był pierwszym gitarzystą, który zaczął występować w salach koncertowych. Już na początku swojej kariery sam wynajął sobie salę i zagrał dla tysiąca osób na gitarze solo - opowiada znawca gitary, Krzysztof Komarnicki w Dwójce. Andrés Segovia wywołał w świecie muzycznym rewolucję.
rozwiń zwiń