Agnieszka Ćwielong: projekt Brave Kids ciągle się rozwija

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 11:43
- To już 10 lat Brave Kids. Przez ten okres wypracowaliśmy sobie dobre praktyki, wiemy już czym ten projekt się kończy. Przez tych wiele długich miesięcy pracy daje nam to ogromną siłę - mówiła w Dwójce menedżer programowa i instruktorka artystyczna przedsięwzięcia.
Audio
  • Menedżer programowa i instruktorka artystyczna Brave Kids Agnieszka Ćwielong i współorganizator Grzegorz Bral o 10. odsłonie projektu (Poranek Dwójki)
Brave Kids
Brave Kids Foto: ravqable

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Podczas pobytu dzieci mieszkają w domach lokalnych rodzin. - Co roku dołączają do nas kolejne rodziny goszczące, kolejne miasta. W tym roku są to Rzeszów, Radziejowice, Leszno, Wrocław, Wałbrzych i Gdańsk - wymieniała Agnieszka Ćwielong.

Zasięg projektu wykracza również poza granice Polski. - W ubiegłych latach była to Rumunia, Ukraina, Gruzja. W tym roku mamy nadzieję, że dotrzemy do Indii. Cała rzecz polega na tym, żeby puścić trochę kontrolę nad tym projektem. Mówię to z premedytacją, niech on nas przerasta. Niech to będzie taka fala, spontaniczny ruch. Niech to się stanie pewnego rodzaju modą. Idea jest szalenie prosta, chodzi o zaprzyjaźnianie dzieci, które pochodzą z tzw. nieuprzywilejowanych miejsc na świecie. To jest taki projekt, w którym dzieci uczą dzieci, a my dorośli, instruktorzy, pomagamy im tylko zbudować coś wspólnego - tłumaczył Grzegorz Bral, współorganizator Brave Kids.

Wielkim finałem warsztatów jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem kultur i tradycji. Dlaczego jest to tak niezwykly moment? O tym w nagraniu audycji, w której Grzegorz Bral opowiedział również o udziale kierowanego przez niego Teatru Pieśń Kozła w festiwalu "Shakespeare and Poland".

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Agnieszka Ćwielong (menedżer programowa i instruktorka artystyczna projektu Brave Kids), Grzegorz Bral (współorganizator projektu Brave Kids, szef Teatru Pieśń Kozła)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Czytaj także

Brave Kids. Grzegorz Bral: kluczowy w tym projekcie jest autentyzm dziecka

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 12:25
- Dzieciaki rozumieją, że dzięki wejściu na scenę, mogą zmienić swój los. Kilka dni temu wróciłem z Indii, gdzie mamy zaprzyjaźnioną grupę. Kilkanościoro tamtejszych dzieci było w zeszłym roku na jednej z części Brave Kids i stają się teraz ambasadorami dzieci w całych Indiach - mówił szef wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.
rozwiń zwiń