Brave Kids. Grzegorz Bral: kluczowy w tym projekcie jest autentyzm dziecka

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 12:25
- Dzieciaki rozumieją, że dzięki wejściu na scenę, mogą zmienić swój los. Kilka dni temu wróciłem z Indii, gdzie mamy zaprzyjaźnioną grupę. Kilkanościoro tamtejszych dzieci było w zeszłym roku na jednej z części Brave Kids i stają się teraz ambasadorami dzieci w całych Indiach - mówił szef wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.
Audio
  • Szef Teatru Pieść Kozła Grzegorz Bral o projekcie Brave Kids (Poranek Dwójki)

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Podczas pobytu dzieci mieszkają w domach lokalnych rodzin. Wielkim finałem warsztatów jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem kultur i tradycji. W tym roku przedsięwzięcie to będzie organizowane po raz dziesiąty.

- Tak naprawdę projekt zaczął się trzy lata wcześniej, kiedy mój tybetański przyjaciel poprosił mnie, żebym zrobił spektakl z dziesięciorgiem dzieci ulicy z Katmandu. Chodziło o uczczenie jubileuszu lokalnej organizacji humanitarnej. Zrobiłem niewielki, bardzo prosty spektakl, który opowiadał trochę o losie tych dzieci. I tak się to zaczęło - wspominał Grzegorz Bral.

Jaki przebieg będzie miała tegoroczna odsłona projektu? Dzieci z których odległych zakątków świata przyjadą do Polski? O tym w nagraniu audycji, w której Grzegorz Bral opowiadał również o Grotowski Fest w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Grzegorz Bral (współorganizator projektu Brave Kids, szef Teatru Pieśń Kozła)

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Czytaj także

Pani Stefa wychodzi z cienia Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 14:00
- Problemem jest mit Korczaka, z którym on sam walczył, podkreślając że Dom Sierot to dzieło wielu osób, w tym Stefanii Wilczyńskiej - mówiła Magdalena Kicińska, autorka książki "Pani Stefa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj pozytywnego bohatera naszych czasów!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 20:00
- Współczesnego projektanta postrzegamy jako osobę stojącą na straży jakości przestrzeni publicznej, dbającą o potrzeby specjalnych grup, podnoszącą jakość naszego życia - mówiła Magda Kochanowska, kuratorka polskiej ekspozycji na 21. Triennale w Mediolanie.
rozwiń zwiń