X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NDI Sopot Classic. Wakacje z muzyką klasyczną

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 12:00
- Poprzez nasz festiwal próbujemy pokazać, że latem muzyka klasyczna jest dobrym pomysłem na spędzanie czasu wolnego - mówiła w Dwójce Danuta Grochowska, koordynatorka spockiego festiwalu.
Audio
  • Zaproszenie na festiwal NDI Sopot Classic (Poranek Dwójki)

Danuta Grochowska podkreśliła, że organizatorzy festiwalu NDI Sopot Classic stawiają na jakość. - Chcemy pokazywać produkcje na najwyższym poziomie artystycznym, a nie tylko isć w kierunku komercji i lekkiego repertuaru.

Wydarzenie rozpocznie się od mocnego akordu. Podczas koncertu inaguracyjnego wystąpi Roberto Alagna, jeden z najwybitniejszych tenorów świata. - To jego pierwszy solowy koncert w Polsce. Śpiewak przygotował bardzo ciekawy program złożony z dzieł kompozytorów francuskich oraz pieśni głównie neapolitańskich - mówiła koordynatorka spockiego festiwalu.

O swoim występie opowiedziała też w audycji sopranistka Adriana Farfecka. Śpiewaczka wystąpi u boku Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Pawła Przytockiego.

NDI Sopot Classic odbywa się w dniach 28 lipca - 4 sierpnia. W programie spotkania z artystami o międzynarodowej renomie - Włodkiem Pawlikiem czy barokowym zespołem Il Pomo d'oro Orchestra. Koncert Muzyki Polskiej, a podczas niego kompozycje laureatów 5. Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego, a także samego patrona wydarzenia oraz jednego z Jurorów - Pawła Łukaszewskiego. Wieczory tematyczne, prezentujące kulturę danego kraju.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Danuta Grochowska, koordynatorka spockiego festiwalu; sopranistka Adriana Farfecka

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sopot Classic. Nadbałtyckie święto muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:32
Festiwal Sopot Classic odbędzie się w dniach 3-10 sierpnia 2014 roku. To muzyczna propozycja nie tylko dla miłośników klasyki, ale także dla wszystkich, którzy chcą obcować z muzyką w najlepszych wykonaniach.
rozwiń zwiń