NDI Sopot Classic. Wakacje z muzyką klasyczną

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 12:00
- Poprzez nasz festiwal próbujemy pokazać, że latem muzyka klasyczna jest dobrym pomysłem na spędzanie czasu wolnego - mówiła w Dwójce Danuta Grochowska, koordynatorka spockiego festiwalu.
Audio
  • Zaproszenie na festiwal NDI Sopot Classic (Poranek Dwójki)
Audio
  • Zaproszenie na festiwal NDI Sopot Classic (Poranek Dwójki)

Danuta Grochowska podkreśliła, że organizatorzy festiwalu NDI Sopot Classic stawiają na jakość. - Chcemy pokazywać produkcje na najwyższym poziomie artystycznym, a nie tylko isć w kierunku komercji i lekkiego repertuaru.

Wydarzenie rozpocznie się od mocnego akordu. Podczas koncertu inaguracyjnego wystąpi Roberto Alagna, jeden z najwybitniejszych tenorów świata. - To jego pierwszy solowy koncert w Polsce. Śpiewak przygotował bardzo ciekawy program złożony z dzieł kompozytorów francuskich oraz pieśni głównie neapolitańskich - mówiła koordynatorka spockiego festiwalu.

O swoim występie opowiedziała też w audycji sopranistka Adriana Farfecka. Śpiewaczka wystąpi u boku Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Pawła Przytockiego.

NDI Sopot Classic odbywa się w dniach 28 lipca - 4 sierpnia. W programie spotkania z artystami o międzynarodowej renomie - Włodkiem Pawlikiem czy barokowym zespołem Il Pomo d'oro Orchestra. Koncert Muzyki Polskiej, a podczas niego kompozycje laureatów 5. Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego, a także samego patrona wydarzenia oraz jednego z Jurorów - Pawła Łukaszewskiego. Wieczory tematyczne, prezentujące kulturę danego kraju.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Danuta Grochowska, koordynatorka spockiego festiwalu; sopranistka Adriana Farfecka

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sopot Classic. Nadbałtyckie święto muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:32
Festiwal Sopot Classic odbędzie się w dniach 3-10 sierpnia 2014 roku. To muzyczna propozycja nie tylko dla miłośników klasyki, ale także dla wszystkich, którzy chcą obcować z muzyką w najlepszych wykonaniach.
rozwiń zwiń