X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

10 lat z życia Beksińskich na filmowej taśmie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 11:32
- Film "Z wnętrza" pokazuje inne rzeczy niż to, co się dzieje w domu między rodziną Beksińskich - opowiadał w Dwójce Krystian Kamiński, współautor filmu o rodzinie Beksińskich.
Audio
  • Krystian Kamiński i Cezary Grzesiuk o filmie "Z wnętrza"

Cezary Grzesiuk wspomina, że pierwszy stworzony przez nich film o Beksińskich liczył 44 minuty. - Tomek Szwan zdobył materiały z Muzeum Historycznego w Sanoku i po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy zrobiliśmy film "Z wnętrza", dziś chcielibyśmy dodać "Prolog" - opowiadał Cezary Grzesiuk.

Jak podkreślają autorzy filmu, jest to opowieść stworzona przez samą rodzinę, która bardzo pieczołowicie dokumentowała swoje życie. Nagrane przez nich wydarzenia zostały wykorzystane w filmie. - Materiały dotyczą okresu 1987-1997, to jest 10 lat życia Zdzisława Beksińskiego i jego rodziny - mówi Krystian Kamiński.

Twórcy zapewniali, że w życiu Beksińskich nie było nadzwyczajnych kontrowersji. - Nie ma w materiałach sytuacji, że np. Tomek Beksiński przyszedłby do domu i zdemolował kuchnię, to raczej kreacja i wizja w filmie fabularnym - opowiadał Krystian Kamiński. Cezary Grzesiuk jednak wspomniał, że w zbiorach znaleźli jedną kasetę zatytułowaną "Kłótnia Tomka z Zosią". - To było tak mocne zdarzenie z ich życia, że byłem sparaliżowany - dodał.

Jakie były losy powstawania filmu "Z wnętrza"? Dlaczego wykorzystano materiały tylko do 1997 roku? Gdzie będzie można zobaczyć film? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Cezary Grzesiuk i Krystian Kamiński (współautorzy filmu "Z wnętrza")

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowieść o najlepiej udokumentowanej rodzinie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 16:35
- Ten zasób z jednej strony przeraża, z drugiej fascynuje, bo to około 300 godzin materiału archiwalnego o bardzo zróżnicowanym charakterze - mówił w Dwójce Marcin Borchardt, reżyser pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Beksińscy. Album wideofoniczny".
rozwiń zwiń