Polskie Radio
Section05
Zdzisław Beksiński

Beksiński ponownie w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Niektórym wydaje się to niestosowne, wręcz szokujące: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej będzie eksponować prace tragicznie zmarłego 16 lat temu Zdzisława Beksińskiego. Wystawa zostanie otwarta w środę 16 czerwca i będzie to druga prezentacja poszukiwań tego artysty w tym miejscu. Co więcej, w poprzedniej siedzibie MAW (przy ul. Solec) obrazy Beksińskiego były pokazywane dwukrotnie – w roku 1995 i 2004.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Zdzisław Beksiński wystawa Monika Małkowska Klub Trójki Trójka

Wystawa fotografii Zdzisława Beksińskiego. "Artysta łamał wszelkie zasady"

- Beksiński bawił się kadrem, szukał swojego języka na zasadzie wolności artystycznej, nie podążał ustalonymi ścieżkami. Widać, że jest to jest jego decyzja i kreacja - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Malinowska-Klimek, kurator sztuki współczesnej z Sosnowieckiego Centrum Sztuki Zamek Sielecki, gdzie prezentowana jest wystawa "Punkt bieli. Punkt czerni. Fotografia Zdzisława Beksińskiego".  
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Beksiński fotografia foto KULTURA

Falsyfikat dzieła Beksińskiego. Prawnik: jako społeczeństwo obywatelskie potrafimy chronić czystość rynku

- Wystąpiliśmy najpierw do domu aukcyjnego z prośbą o weryfikację i żądanie usunięcia obiektu z aukcji. To zostało niezwłocznie uczynione. To już jest dobry sygnał i dowód na to, że my- społeczeństwo obywatelskie potrafimy czy też w Polsce, czy zasięgiem zagranicznym osiągać cele, czyli chronić czystość rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Radosław Kwaśnicki, prawnik. Gościem audycji był także Kamil Śliwiński, popularyzator polskiej sztuki w nowych mediach.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SZTUKA malarstwo muzeum Zdzisław Beksiński oszustwo

Film "Pars Pro Toto". Zdzisław Beksiński i jego samotność

Reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka, aktorka dubbingowa. Gościem "Rozmowy Kulturalnej" Polskiego Radia 24 była Katarzyna Łęcka, która opowiedziała o artystycznych inspiracjach i drodze, jaką podąża w swojej twórczości. Zdradziła również kulisy pracy przy jej najnowszym filmie "Pars Pro Toto", a także przedstawiła jego fabułę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM reżyser Zdzisław Beksiński film polski