X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

II wojna światowa. Czy mogło potoczyć się inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 13:35
W audycji "Poranek Dwójki" spotkamy się z autorem książki "1939. Wojna? Jaka wojna?" – Cezarym Łazarewiczem, z którym porozmawiamy o wydarzeniach poprzedzających II wojnę światową.
Okładka książki 1939. Wojna? Jaka wojna?
Okładka książki "1939. Wojna? Jaka wojna?"Foto: Mat. prasowe

Co sprawiło, że Polacy na kilka miesięcy przed wybuchem straszliwej wojny popadli w zbiorowy optymizm i nie wierzyli, że za chwilę świat ogarnie szaleństwo wojny? Czy w 1939 roku mogło się to wszystko potoczyć inaczej? Po przeczytaniu dziesiątek wspomnień, pamiętników, dzienników, książek, starych gazet – autorowi książki "1939. Wojna? Jaka wojna?" wydaje się, że istniała też inna droga. I dodaje, że Gdańsk naprawdę był celem Hitlera, a nie – jak uczono w szkole – tylko pretekstem do rozpętania wojny. 

O zaskakującym spojrzeniu na wojnę i wydarzenia je poprzedzające porozmawiamy z Cezarym Łazarewiczem - autorem książki "1939. Wojna? Jaka wojna?". Spotkanie o godz. 8.30.

O godzinie 9.30 zaprosimy Państwa na festiwal "Wokół Józefa Elsnera". To wydarzenie poświęcone twórczości wybitnego kompozytora i cenionego nauczyciela, profesora Fryderyka Chopina. Józef Elsner współtworzył życie muzyczne Polski w pierwszej połowie XIX wieku. Przypadającą w tym roku 250. rocznicę jego urodzin uświetnią trzy koncerty w przepięknych zabytkowych sceneriach Warszawy, w wykonaniu młodych, ale nagradzanych na prestiżowych konkursach artystów. A o wydarzeniu porozmawiamy o godz. 9.30. z dr Ewą Siemdaj - współorganizatorką Festiwalu.

Ponadto:

  • Maestro Lawrence Foster - światowej sławy dyrygent - w wywiadzie, jakiego udzielił Jakubowi Kukli opowie tuż po godz. 8.00 o swoich planach związanych z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Objęcie stanowiska dyrektora artystycznego przez Lawrence'a Fostera to najlepsza rzecz, jaka mogła się przydarzyć tej wspaniałej orkiestrze - mówił w NOSPR przewodniczący jej rady programowej prof. Krzysztof Penderecki;
  • rozmowa z Maestro Andrzejem Boreyko, który opowie o najbliższych planach artystycznych związanych z objęciem funkcji dyrektora artystycznego Filharmonii Narodowej;
  • wielbicieli Teatru Polskiego Radia z pewnością zaciekawi książka Janusza Łastowieckiego "Specyfika odbioru słuchowiska radiowego". Rozmowa z publicystą po godz. 7.30.

Nie zabraknie również konkursów "Płyta tygodnia" "Pocztówka z wakacji".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (3.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powieść historyczna o żołnierzach Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 11:58
Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" będzie Jacek Komuda, autor książki "Westerplatte", którą w tym tygodniu na naszej antenie czyta Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń