X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sąsiedztwo na 17. Festiwalu Sacrum Profanum

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 15:41
Gościem audycji będzie Krzysztof Pietraszewski - kurator jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Europie, które w najbliższy piątek rozpocznie się w Krakowie.
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: Mat. prasowe

"Profanujemy" klasykę, tradycję i konserwatyzm. "Sakralizujemy" eksperyment, awangardę i ciekawość - ostrzegają twórcy Festiwalu Sacrum Profanum. I jednocześnie dodają, że budując mosty między muzyką niezależną i akademicką, doprowadzają do ich spotkania. Rozbudzamy głód na nową muzykę, nowych artystów i rozszerzamy kategorię estetycznej przyjemności. Tym razem rozszerzą ją geograficznie. Sąsiedztwo - to motyw przewodni tegorocznej odsłony wydarzenia. W ramach eksplorowania tej idei nadstawimy uszu w kierunku Litwy. Dźwięki z bałtyckiego kraju, który obchodził stulecie niepodległości równocześnie z nami, wybrzmią podczas sześciu koncertów cyklu LT. W paśmie Single Player ponownie zaprezentują się natomiast oryginalni solowi wykonawcy. W sumie artyści (wśród których kobiety i mężczyźni są reprezentowani w równych proporcjach) przedstawią w ciągu ośmiu dni 15 koncertów, 14 prapremier oraz 29 premier polskich.

O szczegółach porozmawiamy z kuratorem festiwalu - Krzysztofem Pietraszewskim. Początek o godz. 8.30.

Po godz. 9.30 w naszym porannym rozkładzie jazdy kurs na Czechy: odwiedzi nas Sebastian Cybulski, którego zobaczymy w farsie Petra Zelenki "Rozkład jazdy". W spektaklu, w którym teatr w teatrze jest niezłym teatrem, aktorzy to autorzy, animatorzy, a trochę amatorzy, a sztuka przez wielkie SZ miesza się z twórczością przez wielkie TFU towarzyszy aktorowi Hanna Konarska. I w tym całym chaosie jest jedna prosta zasada: nie przenośmy swoich problemów osobistych na scenę, i na odwrót – nie przynośmy swoich problemów z pracy do domu. 

W audycji również:

  • Urszula Dudziak i Michał Klauza zaproszą na koncert "To, co najpiękniejsze... Jesień";
  • Kraków z apetytem na kolejny wpis na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO;
  • wydarzenia Warszawskiej Jesieni.

Nie zabraknie także konkursów "Do trzech razy sztuka" i "Płyta tygodnia". 

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (24.09) w godz. 7-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/mko

Zobacz więcej na temat: Sacrum Profanum
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Granie utworów Eastmana po jego śmierci wydawało się niemożliwe"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 17:34
- Osobowośc Juliusa Eastmana była częścią jego muzyki. Wydawało mi się, że ta muzyka odeszła wraz z nim, ale z czasem zmieniłem zdanie - o twórczości afroamerykańskiego kompozytora opowiadał w Dwójce Petr Kotik, kolega Eastmana z awangardowego zespołu S.E.M.
rozwiń zwiń