Stolica Inków i polskie skarby. Biografia Elżbiety Dzikowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 12:20
- Elżbieta nie chciała się zgodzić, bym pisał tę książkę, ale użyłem tajemniczej broni - zdradził w Dwójce Roman Warszewski, autor pierwszej biografii legendarnej podróżniczki.
Audio
  • Rozmowa z Elżbietą Dzikowską i Romanem Warszewskim (Poranek Dwójki)

- Powiedziałem, że mogę pojechać z nią do Vilcabamby, żeby jeszcze raz wróciła w to miejsce, gdzie 41 lat wcześniej była z Tonym Halikiem. I to ją przekonało - mówił gość "Poranka Dwójki".

Jak wspominała sama Elżbieta Dzikowska, podróż do legendarnej stolicy Inków była inna niż ta z 1976 roku. - Wtedy jechałam do Vilcabamby konno przez tydzień. Teraz jeepem tylko przez dwa dni.

Słynna podróżniczka podkreślała w Dwójce, że obok dalekich wypraw fascynują ją dziś znane i mniej znane miejsca w Polsce. - Odkrywam na przykład drewnienie kościółki z przepięknymi polichromiami, również niedaleko Warszawy.

Które kraje szczególnie lubi Elżbieta Dzikowska? Które miejsca znajdują się wciąż na jej podróżniczej liście marzeń? Co jeszcze znajdziemy w jej nowo wydanej biografii? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Elżbieta Dzikowska i Roman Warszewski

Data emisji: 20.11.2019

Godzina emisji: 9.30

jp/at

Czytaj także

Elżbieta Dzikowska: nie wyobrażam sobie, że mogłabym mieszkać gdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 08:24
Co prawda cierpi na chorobę morską i źle się czuje w samolotach, ale nie przeszkadza jej to w odkrywaniu świata. Gdy razem z mężem – Tonym Halikiem – częstowała nas pieprzem i wanilią, jej telewizyjne opowieści z podróży oglądało regularnie kilkanaście milionów Polaków.
rozwiń zwiń