Wicedyrektor Dwójki: ruszamy z cyklem domowych koncertów

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:38
- Artyści zapraszają do siebie, a dzięki Dwójce Państwo w tych koncertach będą mogli uczestniczyć  - podkreślał Jacek Hawryluk, wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia, opowiadając o nowej akcji "Domówka w Dwójce".
Audio
  • Rozmowa z Jackiem Hawrylukiem, wicedyrektorem Programu 2 Polskiego Radia, o akcji "Domówka w Dwójce" (Poranek Dwójki)
Jacek Hawryluk
Jacek HawrylukFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Dwojka_NOSPR_1200x660_4.jpg
"Zostań w domu". Dwójka w NOSPR - NOSPR w Dwójce

- Do sal koncertowych nie możemy Państwa jak na razie zapraszać. Nie chcemy jednak tracić kontaktu ani z Państwem, ani z artystami, co więcej: chcielibyśmy, by ta więź pozostała nienaruszona i, kto wie, w tych trudnych czasach jeszcze się wzmocniła - mówił Jacek Hawryluk.

 Jak przypomniał, twórcy z różnych muzycznych światów grają teraz specjalne domowe koncerty. - My do takiej akcji chcemy się włączyć. Zaproponować koncerty, które będą prywatne, intymne, często spontaniczne, czasami może bardziej wyreżyserowane. Ale chodzi tu również o więź i wspólne przeżywanie - zaznaczał gość "Poranka Dwójki".

"Domówka z Dwójką" odbywać się będzie w każdą sobotę o godz. 19.00. Te unikalne koncerty będzie można zobaczyć i usłyszeć na antenie Dwójki, na stronie internetowej i na Dwójkowym Facebooku. - Jak to na domówkach bywa, nie będziemy ograniczać się do jednego stylu czy gatunku – podkreślał Jacek Hawryluk, mówiąc o artystach, którzy pojawią się w tym cyklu. Jeden z muzyków na przykład swój koncert ma zaprezentować w przestrzeni ogrodu przy udziale latającego drona...

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Jacek Hawryluk (wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia) 

Data emisji: 15.04.2020

Godzina emisji: 9.10