Teatry po lockdownie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 15:12
W "Poranku Dwójki" podsumowujemy aktywność widzów i działalność teatrów od czasu ich ponownego - po lockdownie - otwarcia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mat. prasowe

Jaka jest do tej pory liczba zagranych spektakli, premier, ilu widzów wybrało się do teatrów - dane te zebrała Pracownia Dokumentacji Teatru Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego. Zebrane informacje stały się podstawą do przygotowania specjalnego Listu do Widzów, o czym rozmawiamy z dyrektor Instytutu Teatralnego - Elżbietą Wrotnowską-Gmyz. Początek o godz. 9.30.

Ponadto w audycji:

  • "Drzewa Warszawy" - publikacja, która z jednej strony jest opowieścią o rozmaitych gatunkach drzew i ich bogactwie, z drugiej esejem czy reportażem o historii i znaczeniu drzew w historii miasta,
  • "Autobiografia Alicji B. Toklas" - książka Gertrudy Stein, która oprócz sławy przysporzyła jej wielu wrogów - również wśród znanych artystów,
  • wizyta w Muzeum Zamkowym w Malborku, które zamierza - w ramach odbudowy Przedzamcza - stworzyć m.in. centrum badań nad dziejami zakonu krzyżackiego.

Nie zabraknie także konkursu "Dwójka na piątkę" oraz Płyty tygodnia.

***

Na audycję Poranek Dwójki we wtorek (2.03) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Czytaj także

49 lat Teatru Studio. "Zapraszamy widzów już 12 lutego"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 17:22
- Wraz z otwarciem teatrów zapraszamy na spektakl Anny Smolar pt. "Koniec z Eddym", który był bardzo dobrze przyjęty przez prasę i widzów. To rzecz bardzo świeża, więc na pewno wielu z Państwa nie miało jeszcze okazji tego zobaczyć. Bardzo inteligentny i pełen empatii wobec mniejszości spektakl - mówiła Natalia Korczakowska, dyrektor artystyczna Teatru Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń