Muzyczne skarby mniejszości etnicznych

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 10:05
"Polacy nie zdają sobie sprawy z tego jak bogatą mają spuściznę muzyczną!" – Mówił Milo Kurtis, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Mniejszości Etnicznych i Narodowych Rzeczypospolitej.
Audio
  • Milo Kurtis zaprasza na V festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej (Dwójka/Poranek Dwójki)
Plakat Festiwalu Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej
Plakat Festiwalu Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych RzeczypospolitejFoto: mat. promocyjne

- To już V edycja tego wielokulturowego festiwalu, mały jubileusz! Do tej pory udało nam się zaprezentować 17 rodzajów muzyki mniejszości! – mówił Milo Kurtis.

Co czeka nas w tym roku? Muzyka cygańska, bałkańska gwarantująca najlepszą zabawę, ale i nutkę melancholii. Pojawi się także muzyka regionów Polski, tym razem – Mazowsza. Sam Kurtis jest Grekiem, może dzięki temu łatwiej mu dostrzec rodzime piękno polskiej muzyki, które my mamy na wyciągnięcie ręki, a nie zawsze doceniamy.

- Pierwszego dnia – zabawa, drugiego – melancholia i romantyzm – mówił o line-upie festiwalu Milo Kurtis. Dzisiejszy wieczór uświetnią żywiołowe dźwięki od ČAČI VORBA i Barcelona Gipsy BalKan Orchestra. Drugiego dnia usłyszymy Kapelę ze Wsi Warszawa z Leszkiem Możdżerem, których występ poprzedzi kurpiowski zespół śpiewaczy Carniacy.

***

Tytuł audycji: folkowy "Poranek Dwójki"

Materiał przygotował: Mateusz Dobrowolski

Data emisji: 19.06.2021

Godzina emisji: 9.30