Maciej Sikała: płyta "The Sheep Is Found" należy do miłych rozczarowań

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 13:28
- Czasem przez czystą ciekawość słucham, jak grałem tych dwadzieścia parę lat temu. Miewam o jakichś nagraniach mniemanie niewygórowane, a po latach okazuje się, że one są całkiem okej. Do płyty "The Sheep Is Found" długo nie podchodziłem, bo nie byłem zadowolony z brzmienia i własnego grania. Ale posłuchałem sobie tych nagrań i myślę, że to było fajne granie - mówił w Dwójce Maciej Sikała, który w piątek (17.09) wystąpi ze swoim trio w Dwójkowym cyklu Jazz.PL.
Maciej Sikała
Maciej SikałaFoto: Filip Blazejowski/Forum

1200x660-art-Jazz-pl-lp-Maciej-Sikala-Trio.jpg
Maciej Sikała Trio w cyklu "Jazz.PL".

Posłuchaj
08:34 Poranek Dwójki - jazzowa rozmowa 17.09.2021.mp3 Maciej Sikała zaprasza na koncert w cyklu "Jazz.PL" (Poranek Dwójki)

W piątek 17 września w Studiu S3 pojawi się znakomity polski saksofonista Maciej Sikała, który wystąpi ze swoim trio w Dwójkowym cyklu Jazz.PL. Po latach powraca do ważnej w swojej karierze płyty, wydanej ponad dwie dekady temu, zatytułowanej "The Sheep Is Found". Jak podkreślił muzyk, był to drugi solowy album w jego karierze, jednak pierwszy, który zagrał bez udziału muzyków z zespołu Miłość.

- Pierwszy album "Blue destinations" nagrałem jeszcze z sekcją rytmiczną Miłości, czyli Jackiem Olterem i Tymonem Tymańskim. Bardzo lubiłem to, jak oni grają jazz. A później spotkałem Tomka Sowińskiego i Piotra Lemańczyka, którzy zaprosili mnie do współpracy w nieistniejącym już Cotton Club w Gdańsku. Dostałem propozycję koncertu, powiedziałem: "dobrze, ale musimy zrobić parę prób". Kiedy przyszedłem, byłem tak zaskoczony ich energią i witalnością, że nie mogłem przestać grać. Kiedy graliśmy jakiś utwór, byłem niesiony jak na skrzydłach - opowiadał.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Liderowi grupy Maciej Sikała Trio podczas koncertu w Dwójce na gitarze basowej towarzyszyć będzie Piotr Lemańczyk, na perkusji zaś wspomniany Tomasz Sowiński. - Postanowiłem grać z tymi o parę ładnych lat młodszymi ode mnie kolegami, bo ich entuzjazm był po prostu zaraźliwy i napędzał mnie do dawania z siebie wszystkiego - wyznał gość audycji.

Do słuchania i oglądania koncertu w cyklu "Jazz.PL"  zapraszamy w piątek (17.09) w godz. 18.00-19.00 - transmisja na antenie Dwójki, wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Gość: Maciej Sikała (saksofonista jazzowy)

Data emisji: 17.09.2021

Godzina emisji: 8.35

am