Muzyczne pejzaże Poety

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 09:55
Niedzielny koncert w Studiu. im. W. Lutosławskiego inspirowany poezją Miłosza oraz festiwal muzyki w Rzeszowie.
Audio
  • Prof. Romuald Twardowski, Jarosław Siwiński i Paweł Kos-Nowicki nt. koncertu "Muzyczne pejzaże Czesława Miłosza"
  • Marek Stefański nt. Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie

W piątkowym "Poranku" zaprosiliśmy Państwa do radiowego Studia. im. Witolda Lutosławskiego na koncert "Muzyczne pejzaże Czesława Miłosza".

W programie znajdą się prawykonania kompozycji inspirowanych poezją Miłosza: "Lituanii" Romualda Twardowskiego, "... znad Zatoki San Francisco" Barbary Kaszuby, "teMuchi" Ryszarda Osady oraz pieśni: "W Warszawie" Joanny Bruzdowicz, "Annalena" Jarosława Siwińskiego i "Dwa Pejzaże: Obłoki, Bieg" Marka Żebrowskiego. Wystąpią: Jarosław Bręk - baryton, Grzegorz Damięcki - recytacje oraz Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego. O koncercie opowiadali prof. Romuald Twardowski, Jarosław Siwiński i Paweł Kos-Nowicki.

Rozmawialiśmy także z Markiem Stefańskim, kierownikiem artystycznym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie. W tym roku impreza odbędzie się po raz dwudziesty. Najważniejszym wydarzeniem będzie koncert organisty Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie – Gianluci Libertucciego, który w Polsce wystąpi po raz pierwszy.

Program prowadziła Izabela Żukowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Seweryn czyta Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 18:31
"Dolina Issy" - niezwykła powieść Czesława Miłosza. Zapraszamy do wysłuchania jej kolejnych fragmentów od poniedziałku do piątku o godz. 9.30. na antenie radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń