Neapol pamięta Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 17:00
W piątkowym "Poranku Dwójki" rozmowa z reżyserem Józefem Opalskim na temat odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu w Neapolu.
Audio
  • Leszek Mądzik i Remigiusz Caban o RST VizuArt Festiwalu Scenografów i Kostiumografów
  • Józef Opalski o odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu w Neapolu
Neapol kiedyś
Neapol kiedyśFoto: wikipedia/domena publiczna

W piątkowym Poranku Dwójki gościliśmy w studiu (Lublin) Leszka Mądzika - reżysera i scenografa - oraz Remigiusza Cabana - dyrektora Teatru w Rzeszowie, a pretekstem rozmowy jest RST VizuArt Festiwal Scenografów i Kostiumografów.
W programie również rozmowa z Józefem Opalskim (reżyserem i krytykiem teatralnym) na temat wybitnej postaci kultury - Gustawa Herlinga-Grudzińskiego - i odsłonięcia poświęconej mu tablicy pamiątkowej w Neapolu.
A poza tym: "Słowo na dzień", "Kalendarium", przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz  cykl: "Piosenki z rekomendacją" (wybrana tym razem przez pianistę jazzowego, Marcina Wasilewskiego).
Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia". Sir Georg Solti w setną rocznicę urodzin! Nagrania z lat 1937-1997 zebrane na podwójnym albumie firmy Decca.

Program prowadził Marcin Pesta

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak