Wycinanki w Kociołku

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2013 12:19
– Warsztaty "Kociołek sztuki” trwają pięć dni i podczas dwugodzinnych zajęć będziemy razem z dziećmi artystycznie eksperymentować – mówiła w "Poranku Dwójki” Joanna Sójka-Tomczyk z działu edukacji Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
Audio
  • O warsztatach dla dzieci "Kociołek ze sztuką" opowiada Joanna Sójka-Tomczyk z Muzeum Etnograficznego w Toruniu (Poranek Dwójki)
  • Relacja Małgorzaty Jędruch z Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie (Poranek Dwójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: barbara_v/sxc.hu/CC

To już 3. edycja "Kociołka ze Sztuką” dla młodych odbiorców. Tym razem organizatorzy sięgnęli do międzynarodowego dziedzictwa i podczas tegorocznych warsztatów odbędą się zajęcia ze scrapbookingu, czyli ręcznego tworzenia i dekorowania notesów, ramek, albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.

– Każdy z młodych uczestników będzie mógł stworzyć własną zabawkę, która będzie zainspirowana zabawkami tradycyjnymi. Podczas naszych warsztatów nie zabraknie zabaw i tańców z elementami muzyki tradycyjnej – opowiadała Joanna Sójka-Tomczyk.

Warsztaty odbędą się w Toruniu w dniach 19-23 sierpnia. W programie spotkań czekają nas tak intrygujące zajęcia jak "filcowanie wełny na mokro” czy też "malowanie farbami temperowymi  na desce”.
Poza tym w "Poranku Dwójki" Małgorzata Jędruch zdała nam relację z Jarmarku Jagiellońskiego odbywającego się w Lublinie, a szczególnie z koncertu poświęconego Annie Malec.
Program prowadził Piotr Kędziorek.
17 sierpnia (sobota)

Czytaj także

Festiwal Pardes - podróże w czasie i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 14:00
– "Pardes" to hebrajskie słowo, które oznacza ogród, raj, a także specjalny sposób studiowania Tory – mówiła w Dwójce Aleksandra Markiewicz o festiwalu "Pardes - spotkania z kulturą żydowską" w Kazimierzu Dolnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Takie rzeczy tylko na Jarmarku Jagiellońskim

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 18:00
W czwartkowym "Poranku Dwójki" powiemy o rozpoczynającym się właśnie Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie.
rozwiń zwiń