Montażysta - ostatnia deska ratunku dla reżysera

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
- Kiedy reżyser przychodzi z materiałem do pokoju montażowego, to nie da się już nic ukryć. Naszym zadaniem jest uratowanie tych scen, które nie działają - mówiła w Dwójce ceniona montażystka Agnieszka Glińska.
Audio
  • Agnieszka Glińska o sztuce montażu filmowego (Poranek Dwójki)
Sztuka montażu polega na nieustannym podejmowaniu decyzji - mówiła w Dwójce Agnieszka Glińska
"Sztuka montażu polega na nieustannym podejmowaniu decyzji" - mówiła w Dwójce Agnieszka GlińskaFoto: Glowimgaes/East News

- Montuję już 15 lat, a za każdym razem jestem zaskoczona, ile można zrobić w montażu - zauważała. - Czasami przerzucenie sceny w inne miejsce w filmie powoduje, że zyskuje on kompletnie inną wartość i znaczenie. Korzystając z tego samego materiału, mogę też sprawić, że bohater będzie przez widza lubiany bądź nie - wyjaśniała Agnieszka Glińska.

W "Poranku Dwójki" montażystka opowiadała o pracy przy filmach  "11 minut" Jerzego Skolimowskiego i "Intruz" Magnusa von Horna, za którą została nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Agnieszka Glińska (montażystka)

Data emisji: 28.10.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/jp

Czytaj także

Jan Duszyński: komponowanie zaczynam od słuchania głosów aktorów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 23:59
- Dlatego nad spektaklem pracuję już podczas prób stolikowych. Wsłuchuję się, a w mojej głowie nieświadomie kształtuje się tkanka dźwiękowa spektaklu - mówił w Dwójce kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, któremu największy rozgłos przyniosły kompozycje do "Pokłosia" i "Jacka Stronga" Władysława Pasikowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Misja teatru według Agnieszki Glińskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 20:00
Gościem audycji "250 lat teatru publicznego w Polsce" była Agnieszka Glińska, dyrektorka Teatru Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń