Paweł Łysak: Życie Kuronia jest historią Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 10:30
- Jacek Kuroń namawiał ludzi do tego, żeby szukali kompromisów i porozumiewali się ze swoimi wrogami. Wydało nam się, że to postać warta przypomnienia szczególnie w dzisiejszych czasach – powiedział w Dwójce Paweł Łysak, reżyser spektaklu "Pasja według św. Jacka" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Audio
  • Paweł Łysak o przedstawieniu "Pasja według św. Jacka" (Poranek Dwójki)

- Jak powiedziała autorka sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, zrealizowanie przedstawienia o Jacku Kuroniu to sztuka niemożliwa. A to dlatego, że uczestniczył on w najważniejszych momentach, miesiącach i datach związanych z okresem komunizmu i przemiany ustrojowej. Jego życie jest też historią Polski. Ogarnięcie tego wszystkiego wymaga tytanicznej pracy – powiedział Paweł Łysak.

W nagraniu audycji posłuchamy również o idealizmie Jacka Kuronia i szczegółach przedstawienia "Pasja według św. Jacka", które będzie miało swoją premierę 24 stycznia w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Paweł Łysak (reżyser)

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mz/mg

Czytaj także

Z 40 do 300. Paweł Łysak o Kongresie Kultury

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 19:00
- Jako autor pomysłu strasznie się denerwowałem. Bo jak się okaże, że dostaniemy zgłoszenia tylko 40 tematów, i trzeba będzie je dorabiać? – mówił Paweł Łysak, organizator Kongresu Kultury w Warszawie.
rozwiń zwiń