REKLAMA

Przyjdź na randkę do Powszechnego!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 12:00
To możliwe w ramach Pikniku pod Teatrem, którym placówka otwiera nowy sezon. O jego atrakcjach i nadchodzących spektaklach rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki".
Piknik pod Teatrem
Piknik pod TeatremFoto: mat. prasowe

"Speed dating" traktować należy oczywiście z przymrużeniem oka - to element interaktywnego stoiska poświęconego spektaklowi "Romeo i Julia". Podobne prezentacje przygotowane zostały dla wielu innych produkcji Teatru Powszechnego z minionego i nadchodzącego sezonu.

Wśród zaplanowanych na sobotni (24 sierpnia, godz. 11.00-22.00) Piknik pod Teatrem atrakcji znajdą się spotkania z aktorami (m.in. Pauliną Holtz, Agniszką Krukówną, Edytą Olszówką, Kazimierzem Kaczorem i Andrzej Mastalerzem), wyprzedaż kostiumów teatralnych, stoiska z rękodziełem, książkami i winylami, warsztaty dla dzieci i wieczorna potańcówka. Na te wydarzenia zapraszała koordynatorka projektu Karolina Kapralska.

Natomiast dyrektor Teatru Powszechnego, Robert Gliński opowiedział o spektaklach zaplanowanych na nadchodzący sezon. Co ciekawe, Paweł Sawicki rozmawiał z reżyserem telefonicznie, połączywszy się z planem nowego filmu "Kamienie na szaniec", opartego oczywiście na słynnej książce Aleksandra Kamińskiego. - Bohaterami filmu są młodzi ludzie, którzy giną. Staram się współcześnie spojrzeć na ich historię, na ich postawy, silną wolę walki i towarzyszący jej idealizm - powiedział Robert Gliński.

Natomiast Justyna Piernik z festiwalu "Pieśń naszych korzeni" przesłała swoje rozmowy z Tomaszem Dobrzańskim i Antonim Pilchem. Pierwszy z artystów poprowadził w czwartek (22 sierpnia) koncert psalmów hebrajskich. Z kolei "Psałterz Dawidów" Mikołaja Gomółki zabrzmi w piątek (23 sierpnia), w wykonaniu między innymi Bractwa Lutni prowadzonego przez Antoniego Pilcha.

Paweł

Paweł Sawicki, fot. Maria Szul
Czytaj także

Muzyka z kraju błękitnych traw

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 12:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy na temat filmu "W kręgu miłości" Felixa Van Groeningena, którego fabuła zbudowana jest wokół fenomenu muzyki bluegrass.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Singera oczaruje Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 12:00
– Myślę, że nasz festiwal znalazł miejsce na mapie Warszawy. I to jest dla nas bardzo ważne – mówiła w "Poranku Dwójki” Gołda Tencer - dyrektor Fundacji Shalom organizatora festiwalu "Warszawa Singera”.
rozwiń zwiń