REKLAMA

Prof. Turski: oduczamy się ponoszenia odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 13:35
- Jako ludzie coraz bardziej chcemy się wyręczać. Moim zdaniem powinniśmy się na nowo nauczyć ponosić odpowiedzialność, za słowa, za to co robimy - mówił w Dwójce profesor nauk fizycznych, popularyzator nauki i jeden z pomysłodawców Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Prof. Łukasz Turski o odpowiedzialności naukowca i pięknie fizyki (Wolna sobota/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/FastMotion

- Świat jest piękny, to my go na siłę robimy złym - mówił prof. Łukasz Turski, który w rozmowie z Jerzym Kisielewskim zadeklarował się jako fizyk optymista. - Jedyny pesymizm, który mnie ogarnia, gdy patrzę w przyszłość, wynika z tego, że większości wspaniałych rzeczy, które się wydarzą, już nie zobaczę.

W audycji prof. Turski wyjaśniał, jakie wydarzenia z przyszłości zaprzątają jego głowę oraz z czego biorą się największe zagrożenia dla ludzkiej cywilizacji. Opowiadał dlaczego nie potrafi mówić o fizyce bez żartowania. Nasz gość zdradził też tytuły książek, po które warto wybrać się do antykwariatu oraz mówił o człowieku, który według niego wyznacza obecnie standardy moralne w nauce.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Łukasz Turski (naukowiec, fizyk)

Data emisji: 30.12.2017

Godzina emisji: 16.00

Hryna/mz

Czytaj także

Kosmiczny porządek jazzu, czyli fizyka muzyki

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 18:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy m.in. o książce kosmologa i muzyka Stephona Alexandra "Jazz i fizyka. Tajemniczy związek muzyki ze strukturą Wszechświata".
rozwiń zwiń