"Podroże po Mazowszu". Miłość, która zeszła na ziemię

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 18:00
- Tęskniłem za górami, do których było dość daleko. Próbowałem więc znaleźć coś zastępczego, co - tak jak góry - przyniesie mi dużą frajdę – tak o początkach fascynacji Mazowszem opowiadał w Dwójce aktor i krajoznawca Lechosław Herz.
Audio
  • Rozmowa z Lechosławem Herzem o książce "Podróże po Mazowszu"
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (zdjęcie ilustracyjne)
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Semu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

Wydaje się, że miłość do Mazowsza z biegiem lat prześcignęła miłość artysty do gór. Widać to najlepiej na przykładzie jego najnowszego przewodnika "Podróże po Mazowszu", w którym autor pisze m.in. o Żelazowej Woli Fryderyka Chopina i Lipcach Władysława Reymonta, a także o ciekawostkach takich jak góry w Kampinoskim Parku Narodowym.

- Niewiele osób wie, że mieszczą się tam wydmy, których najwyższy grzbiet ma około 30 metrów wysokości. Tworzą w ten sposób łańcuch, który nazywany jest od lat karpackimi górami - mówił gość Dwójki.

W nagraniu audycji posłuchamy również o najpiękniejszych lasach modrzewiowych i wierzbach, które można znaleźć między Konstancinem a Górą Kalwarią.

***

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Lechosław Herz (aktor, kulturoznawca)

Data emisji: 22.11.2016

Godzina emisji: 16.34

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Pałac w Nieborowie. "Tutaj czuć energię intelektualną w powietrzu"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 10:10
- Wielokrotnie w zapiskach znakomitych gości Nieborowa przewija się wspomnienie cudownego spokoju. Sercem pałacu była dla nich palarnia - o byłej rezydencji Radziwiłłów mówiła w Dwójce Elżbieta Bogaczewicz, konserwator dzieł sztuki.
rozwiń zwiń