Polskie Radio
Section05
Mazowsze

Zatrzymano warszawskiego urzędnika. Chodzi o oszustwa na ponad 700 tys. zł

W poniedziałek na polecenie Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ doszło do zatrzymania Mariusza G., urzędnika podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy z budżetu dzielnicy. Mężczyźnie zostaną ogłoszone zarzuty przekroczenia uprawnień i dokonania oszustw na kwotę ponad 700 tys. zł, a także podrabiania dokumentów i poświadczania nieprawdy.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa oszustwa pieniądze przestępczość prokuratura POLSKA regiony Mazowsze mazowieckie

Stołeczny ratusz nie zna kosztów własnej kampanii reklamowej? Radny PiS: propaganda za pieniądze mieszkańców

- Koszt kampanii informacyjnej będzie znany po jej zakończeniu – oznajmiła rzecznik ratusza Karolina Gałecka, odpowiadając na pytanie o wydatki miasta związane z kampanią reklamową, w której przekonuje mieszkańców, że za wysokie ceny wywozu śmieci odpowiada "nowa ustawa". Radny PiS wskazuje, że nie dość, że ratusz obciąża warszawiaków wysokimi opłatami za śmieci, to jeszcze za ich pieniądze prowadzi kampanię propagandową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Mazowsze samorząd Rafał Trzaskowski

Müller: władze Warszawy spowalniają pracę Szpitala Południowego. Wojewoda żąda wyjaśnień

- Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł na godz. 14 w poniedziałek wezwał przedstawicieli warszawskiego ratusza na spotkanie w związku z sytuacją w Szpitalu Południowym - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak podkreślił, ostatnie działania ratusza spowalniają efektywne działania szpitala.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze Warszawa Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19