X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Podróżując z wrogiem". Świadectwo Holocaustu na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 18:00
- Książka ta została opublikowana na Litwie tylko pod moim nazwiskiem, bo Efraim Zurof jest znienawidzony w tym kraju i nikt by tej publikacji nie kupował – powiedziała Ruta Vanagaite, litewska pisarka, współautorka książki "Nasi. Podróżując z wrogiem".
Audio
  • Rozmowa z Rutą Vanagaite, autorką książki "Nasi. Podróżując z wrogiem" (Wybieram Dwójkę)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Litewska pisarka wraz z izraelskim historykiem zwanym "ostatnim łowcą nazistów" opisali w swej książce podróż po Litwie w poszukiwaniu żyjących świadków masowych egzekucji na ludności żydowskiej w latach 1941–1944. Temat ten pozostający wciąż w sferze tabu, wywołał duże kontrowersje.

- To bardzo dziwne, że choć na Litwie mieszka zaledwie 3 tysiące Żydów, wśród Litwinów wciąż utrzymuje się antysemityzm. Problem ten nie dotyczy co prawda młodych ludzi, ale nienawiść tli się wśród przedstawicieli starszego pokolenia wychowanego w czasach radzieckich – dodała Ruta Vanagaite.

W nagraniu audycji posłuchamy również o tym, jak rozpoczęła się współpraca litewskiej pisarki z Efraimem Zurofem oraz o tym, jak wyglądała ich praca w terenie przy zbieraniu materiałów do książki.

***

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Gość: Ruta Vanagaite (pisarka)

Data emisji: 9.02.2017

Godzina emisji: 17.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Litewska saga Kristiny Sabaliauskaite

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 13:01
W "Spotkania po zmroku" porozmawiamy z autorką powieści historycznej "Silva rerum". W listopadzie w Wilnie ukaże się 4 tom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Silva rerum". Drugi biegun Sienkiewiczowskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 13:01
- I Sienkiewicz, i ja opisujemy tę samą epokę, ale trudno sobie wyobrazić dwa bardziej różne podejścia - mówiła w Dwójce Kristina Sabaliauskaite, autorka głośnej powieści historycznej pt. "Silva rerum". W listopadzie w Wilnie ukaże się jej czwarty tom.
rozwiń zwiń