X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Wycichowska: taniec to śpiewanie swoim ciałem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 15:53
- W nim zawsze najlepiej się wyrażałam jako tancerka i jako choreograf. Wokół tańca koncentrowała się i nadal koncentruje moja aktywność jako pedagoga. Taniec jest moją sztuką – mówiła w Dwójce znakomita tancerka, choreograf i pedagog.
Audio
  • Ewa Wycichowska. Wspomnienia tancerki-primabaleriny (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej
Okładka książki "Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej"Foto: materiały prasowe

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" była bohaterka książki Jagody Ignaczak "Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej". Publikacja to przekrojowe i wnikliwe podsumowanie artystycznego dorobku ponadprzeciętnie utalentowanej tancerki-primabaleriny, a z czasem przekraczającej kolejne granice i odkrywającej nowe przestrzenie w tańcu współczesnym choreograf, autorki ponad 70 spektakli, realizowanych w Polsce i na świecie. Biografia to także pełna humoru, dygresji i bon motów opowieść "zza kulis", ukazująca nieznane fakty z życia (scenicznego i całkiem prywatnego) świętującej w tym roku 50-lecie debiutu Profesor.

- Warunkiem sukcesu tancerza jest talent i ciężka, wymagająca wielu wyrzeczeń praca. Ale jeśli się taniec kocha, to się nie pracuje, tylko spełnia swoje marzenia. Tak było ze mną. Zdradzali mnie ludzie, zdradzał mnie los, ale taniec mnie nigdy nie zdradził - powiedziała Ewa Wycichowska.

Czy tancerzowi w drodze do sukcesu potrzebne jest szczęście i chart ducha? Jakie cechy musi mieć kobieta, by spełnić swoje marzenie o byciu tancerką? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Ewa Wycichowska (tancerka-primabalerina, choreograf, wykładowca i pedagog)

Data emisji: 6.11.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę

mko/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Wycichowska poleca centrum Globen w Sztokholmie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 10:00
W innych rekomendacjach choreografki, tancerki i pedagoga m.in. o wystawie "Zmiennokształtność: Eisenstein jako metoda", koncertach w planetarium Centrum Nauki Kopernik i  filmie "Pina".
rozwiń zwiń