X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Tochman: opowiadam o ludziach po ludobójstwie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:15
- To moja trzecia książka o ludobójstwach. Różni je czas i miejsce, ale wiele też do siebie upodabnia. We wszystkich tych historiach ludzie po tym, co sobie zrobili muszą żyć koło siebie lub wręcz razem – mówił w Dwójce autor książki "Pianie kogutów, płacz psów".
Audio
  • Trauma Kambodży 40 lat po ludobójstwie (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki Pianie kogutów. Płacz psów
Okładka książki "Pianie kogutów. Płacz psów"Foto: materiały prasowe

Gościem audycji był Wojciech Tochman, autor książki poświęconej Kambodży. "Przez lata dręczyli i mordowali, swoi swoich, Khmerzy Khmerów. Ci, którym udało się przeżyć, zostali bez domów, bez bliskich, z traumą, chorobą, obłędem… Bywa, że ich niewola trwa od dziesięcioleci. Samotność, ciemność i pustka. Udaje się dotrzeć tylko do nielicznych i rozpocząć leczenie. Dokoła widać bogactwo, które karmi się biedą i strachem. Nieopodal stoją świątynie Angkoru, odwiedzane przez miliony turystów z całego świata" - czytamy w nocie Wydawnictwa Literackiego.

- Ta książka, podobnie jak dwie poprzednie dotyczące Rwandy i Bośni, wymaga czytania w ciszy. Opisuje sprawy bardzo, bardzo intymne pomimo tego, że cały świat na to ludobójstwo patrzył. To kilka milionów pojedynczych ludzi, sytuacji i cierpień, z których każde jest osobne, samotne i dlatego ciężko się o tym czyta – powiedział Wojciech Tochman.

Kogo dotyka trauma ludobójstwa? Czy żyjąc w takim kraju, jak Kambodża, można było być tylko obserwatorem zbrodni? Jeśli wszyscy kogoś stracili i uważają się za ofiary, to kto dopuścił się zbrodni i jest jej winien? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Wojciech Tochman (autor książki "Pianie kogutów, płacz psów")

Data emisji: 18.02.2019

Godzina emisji: 16.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Krall". To nie wywiad, to ping pong

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 15:00
- Wojciech Tochman zdecydowanie nie udaje osoby stawiającej nieśmiałe pytanie wielkiej reportażystce - mówił Mariusz Szczygieł o obszernej rozmowie opublikowanej w książce poświęconej Hannie Krall.
rozwiń zwiń