X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje Stanisław Dybowski. Andrzej Sułek: jego miłością była polska muzyka

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 17:44
- Zawsze uważał, że poświęcamy jej za mało uwagi i za mało serca. I on tym swoim sercem dzielił się z polską muzyką i zarazem tą muzyką dzielił się i ze słuchaczami, i z czytelnikami. Był publicystą obecnym właściwie we wszystkich tytułach muzycznych powojennej Polski, w prasie codziennej, no i oczywiście także na naszej antenie - mówił kierownik Redakcji Muzycznej PR2.
Audio
  • Andrzej Sułek wspomina zmarłego Stanisława Dybowskiego, muzykologa, pedagoga, krytyka muzycznego i publicystę (Wybieram Dwójkę)
  • Wspomnienie Stanisława Dybowskiego (Fortepianiści i kontestatorzy/Dwójka)
Stanisław Dybowski
Stanisław DybowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek (25.03) w wieku 72 lat zmarł Stanisław Dybowski - muzykolog, nauczyciel akademicki, krytyk muzyczny i publicysta. Był członkiem założycielem Towarzystwa im. Ferenca Lista we Wrocławiu i członkiem Towarzystwa Muzycznego im. Paderewskiego w Bydgoszczy. Przez lata związany był z Polskim Radiem, w tym z Programem 2.

- Pamiętam sprzed przeszło dziesięciu lat cykl audycji, który wspólnie prowadziliśmy. Wtedy pan Stanisław opublikował swój monumentalny "Słownik pianistów polskich", a my przygotowywaliśmy długą serię audycji o tych pianistach, wybranych przez niego oczywiście z tego całego wielkiego kompendium. Zawsze mieliśmy to poczucie, że czasu za mało, że można by więcej, że nawet jeśli brakuje nagrań, jeśli te postacie nie są dość udokumentowane fonograficznie, to tych opowieści, anegdot, historii, wątków, które pan Stanisław potrafił wydobyć i opowiedzieć było zawsze mnóstwo - wspominał Andrzej Sułek.

W czym nie zgadzali się ze sobą on i Stanisław Dybowski? O tym w nagraniu audycji. Tam również wspomnienia o zmarłym m.in. Adama Rozlacha, Kacpra Miklaszewskiego, Janusza Olejniczaka, Stanisława Leszczyńskiego i prof. Piotr Palecznego, którzy byli gośćmi audycji "Fortepianiści i kontestatorzy".

Stanisław Dybowski o Ignacym Janie Paderewskim dla serwisu specjalnego Polskiego Radia "Niepodległa":

***

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: Andrzej Sułek (kierownik Redakcji Muzycznej PR2)

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 16.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

pg/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Dybowski: Franciszek Liszt jest moją miłością od początku

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:00
- Zwrócił mi na to uwagę Jan Weber. Powiedział: "Proszę pana, najciekawszym kompozytorem romantycznym był Franciszek Liszt". Zacząłem głębiej wchodzić w zagadnienia związane z twórczością Liszta, ale również z jego życiem i działalnością wirtuozowską jako wykonawcy - mówił w Dwójce autor książki o słynnym kompozytorze i pianiście.
rozwiń zwiń