Tasmin Little gra Szymanowskiego i Karłowicza

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 20:25
W "Poranku Dwójki" do zdobycia nowa płyta jednej z najbardziej znanych brytyjskich skrzypaczek. Tasmin Little towarzyszy BBC Symphony Orchestra pod dyrekcją Edwarda Gardnera.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: mat. prom.

Tasmin Little jest absolwentką słynnej Szkoły Menuhina i uznawana jest za jej wizytówkę. Skrzypaczka osiągnęła niezachwianą międzynarodową pozycję czołowej instrumentalistki naszych czasów, świetnie sprawdza się zarówno w repertuarze koncertowym, jak i kameralnym.

Na jej najnowszej płycie (wydanej przez Chandos) znalazły się: Koncert skrzypcowy nr 1 (1916) i Koncert skrzypcowy nr 2 (1932-33) Karola Szymanowskiego oraz Koncert skrzypcowy A-dur (1902) Mieczysława Karłowicza.

"Płytę tygodnia" prezentujemy od poniedziałku do piątku około godz. 7.30 w audycji "Poranek Dwójki". Aby ją zdobyć, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Czytaj także

Teresa Chylińska o drodze do Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 17:00
W audycji słuchaliśmy gawęd znanej muzykolożki, która opowiadała m.in. o pracy nad wielką monografią poświęconą twórcy "Harnasi".
rozwiń zwiń