Teresa Chylińska o drodze do Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 17:00
W audycji słuchaliśmy gawęd znanej muzykolożki, która opowiadała m.in. o pracy nad wielką monografią poświęconą twórcy "Harnasi".
Audio
  • Teresa Chylińska o latach dzieciństwa (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Teresa Chylińska o Powstaniu Warszawskim i powojennej tułaczce (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Teresa Chylińska o studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Teresa Chylińska o podróżach w poszukiwaniu materiałów związanych z Karolem Szymanowskim (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Teresa Chylińska o podróżach związanych z jej pracą nad muzykologicznymi publikacjami (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Teresa Chylińska
Teresa ChylińskaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Teresa Chylińska wspominała również o domu rodzinnym, tragicznych latach okupacji, Powstaniu Warszawskim oraz trudnych latach powojennych. Opowiadała także o edukacji, m.in. w Gimnazjum Sióstr Urszulanek  w Krakowie, o studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończyła muzykologię. Podzieliła się także refleksjami związanymi z ówczesnym życiem muzycznym i pracą m.in. w PWM.

Badaczka wspominała również o przygotowywaniu wielkiej monografii Karola Szymanowskiego i wielu innych publikacjach związanych z tą postacią. 

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności 

Przygotowała: Anna Skulska

Data emisji: 2-6.10.2017

Godzina emisji: 12.45 

mz/ag

Czytaj także

Kronos Quartet. Niezapowiedziany debiut na "Warszawskiej Jesieni"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 18:30
- Nigdy nie zapomnę, jak trudno było nam porozumieć się z menedżerką amerykańskiego zespołu. Nie było wtedy internetu, a na rozmowy międzykontynentalne trzeba było czekać godzinami. Pozostało nam więc wysyłanie telegramów, a to nie skończyło się dobrze - podkreślił kompozytor Rafał Augustyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści na Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 13:00
Z okazji przypadającego 30 września święta autorów przekładów o swoim zawodzie w audycji "Zapiski ze współczesności" opowiadali znakomici polscy tłumacze.
rozwiń zwiń