X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarskie intrygi i walka o władzę – słuchowisko w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 14:10
30 kwietnia mija setna rocznica śmierci Stanisława Brzozowskiego – ważnego myśliciela, literata i publicysty przełomu XIX i XX wieku. W sobotni wieczór zapraszamy na słuchowisko według jednego z dramatów Brzozowskiego: "Mocarz".
Audio

Stanisław Brzozowski – filozof , pisarz, krytyk literacki i teatralny – zmarł  30 kwietnia 1911 roku we Florencji. Przeszedł do historii jako autor m.in. "Legendy Młodej Polski", "Płomieni", "Głosów wśród nocy", "Widm moich współczesnych", "Idei".

"Mocarz" to sztuka w 3 aktach, w której Brzozowski pokazuje, jak kręte bywają drogi kariery, szczególnie politycznej. Prawda i kłamstwo  stosowane są wymiennie przez karierowiczów, ale nie przez ludzi honoru. Rzecz rozgrywa się w środowisku dziennikarskim – naczelny jednej z poczytnych gazet zamierza ubiegać się o mandat poselski. W konkurencyjnej gazecie ukazuje się artykuł na temat jego niechlubnej przeszłości. Czy to prawda, czy oszczerstwo będące formą walki z konkurencją? Kim jest tytułowy mocarz? Skąd w tym wszystkim dramat rodzinny? Odpowiedzi na te i inne pytania - w słuchowisku. Zapraszamy!

"Mocarz" – wg dramatu Stanisława Brzozowskiego – w adaptacji Wacława Tkaczuka. Reżyseria Wojciecha Markiewicza. Wystąpili: Mirosława Dubrawska, Izabela Bukowska, Wojciech Wysocki, Janusz Rafał Nowicki, Grzegorz Damięcki, Andrzej Blumenfeld, Andrzej Ferenc, Wacław Szklarski, Arkadiusz Bazak, Marek Bargiełowski, Gabriela Kownacka, Mirosław Konarowski. Opracowanie muzyczne Małgorzaty Małaszko. Realizacja akustyczna Andrzeja Złomskiego.

Nagranie z 2001 roku.     

30 kwietnia (sobota), godz. 18:00      

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz i jego dramatyczna obrona religii

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 12:09
Twórczość Miłosza powinna cieszyć tych wszystkich, dla których religia jest wartością nadrzędną, sprawą, o którą warto toczyć spory, fundamentem życia i rękojmią jego sensu.
rozwiń zwiń