Krzysztof Kowalewski w Polsce, czyli nigdzie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 16:08
Na słynną obrazoburczą sztukę Alfreda Jarry – "Król Ubu" – zapraszamy w niedzielne popołudnie. W roli tytułowej wystąpi znakomity aktor, świętujący w Dwójce swoje 75-lecie.
Ubu król - fragment okładki pierwszego wydania
Ubu król - fragment okładki pierwszego wydaniaFoto: wikipedia, domena publiczna

Ubu król, tytułowy bohater dramatu i groteskowa parodia Szekspirowskiego Makbeta, wpisał się na trwałe w świadomość kulturową, stając się jednym z literackich archetypów. Jego postać uchodzi za symbol aroganckiej i bezczelnej głupoty, która, sięgając po władzę, zanurza rzeczywistość w oparach absurdu.

"Król Ubu" Alfreda Jarry w przekładzie Tadeusza Boya-Żeleńskiego, reżyserii Jana Warenyci i adaptacji Joanny Szwedowskiej. W rolach głównych - Krzysztof Kowalewski i Stanisława Celińska.

15 kwietnia (niedziela), godz. 14:45

Czytaj także

Stanisława Celińska o sobie samej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 15:30
W tym tygodniu Dwójka zaprasza na cykl gawęd znakomitej aktorki, która opowie między innymi o swoich marzeniach związanych z uprawianym zawodem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola brwi w karierze aktora

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 17:07
- Po moim monologu na egzaminie do szkoły aktorskiej zapanowała cisza. Myślałem, że jest sukces, ale cisza trwała zbyt długo. W końcu profesor powiedział, że mam niezwykłą zdolność podkreślania każdego słowa ruchem brwi - mówi Krzysztof Kowalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kowalewski w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 15:28
Obchodzacy swoje 75-lecie aktor będzie w niedzielne popołudnie gościem Tomasza Mościckiego.
rozwiń zwiń