REKLAMA

"Alchemik" Coehla na antenie Dwójki!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 15:01
Dzięki Państwa głosom adaptacja tej powieści znalazła się w dwudziestce "słuchowisk na lato". Dziś wieczorem na naszej antenie zabrzmią głosy m.in. Grzegorza Damięckiego, Adama Ferencego, Franciszka Pieczki i Borysa Szyca.

Powieść Coelha jest niezwykłym zjawiskiem wydawniczym na świecie. Przetłumaczona została na 61 języków i rozeszła się  w ponad 30 milionach egzemplarzy. Od lat utrzymuje sie na listach bestsellerów w wielu krajach. Określana jest jako powieść kultowa i wymieniana w jednym szeregu z takimi tytułami, jak "Mały Książę", "Mewa", czy "Buszujący w zbożu". W Brazylii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i we Włoszech "Alchemik" stał się lekturą szkolną, a w Polsce w roku szkolnym 2001/02 został wprowadzony jako lektura uzupełniająca.
W radiowej adaptacji "Alchemika" Grzegorz Damięcki wcielił się w tytułową postać Santiago, pasterza poszukującego skarbu. Wystąpili również: Franciszek Pieczka, Tomasz Zaliwski, Elżbieta Kępińska, Marek Obertyn, Piotr Bajor, Witold Pyrkosz, Adam Ferency, Dorota Landowska, Wojciech Wysocki, Krzysztof Królak, Marek Frąckowiak, Jan Kulczycki, Zbigniew Konopka i Borys Szyc .
Reżyseria Waldemara Modestowicza, przekład Barbary Stępień i Andrzeja Kowalskiego, adaptacja Elżbiety Łukomskiej, opracowanie muzyczne Małgorzaty Małaszko.
Nagranie z 2002 roku.
28 lipca (sobota), godz. 19.00

Czytaj także

Słuchowiska na lato - wyniki!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 00:01
Dziękujemy za niezwykle liczny udział w naszym plebiscycie.
rozwiń zwiń