"Gdy ośmielamy się umierać" Krzysztofa Zaleskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 13:30
W sobotę wieczorem zapraszamy na słuchowisko autorstwa zmarłego 5 lat temu Krzysztofa Zaleskiego, który w scenariuszu wykorzystał m.in. wiersze Emily Dickinson oraz fragmenty Pisma Świętego.
Krzysztof Zaleski. Wieczór wspomnień w Dwójce
Krzysztof Zaleski. Wieczór wspomnień w DwójceFoto: Grzegorz Śledź/PR 2

W słuchowisku, które powstało na podstawie wierszy Emily Dickinson (w przekładzie Ludmiły Marjańskiej), fragmentów wywiadu Szymona Hołowni z prof. Tomaszem Trojanowskim i Jarosława Wróblewskiego z prof. Janem Talarem oraz fragmentów Pisma Świętego, autor, poprzez świadectwa tych, którzy znaleźli się po drugiej stronie, snuje opowieść o śmierci, próbując pokazać, że nie jest ona końcem wszystkiego, ale zapowiedzią nadziei...

Premiera słuchowiska odbyła się w 2006 roku.

"Gdy ośmielamy się umierać"

Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Zaleski

Reżyseria: Andrzej Piszczatowski; realizacja: Maria Olszewska; opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Obsada: Anna Dereszowska, Maria Robaszkiewicz, Elżbieta Kijowska, Mariusz Benoit, Henryk Boukołowski, Zygmunt Sierakowski, Krzysztof Wakuliński, Adam Woronowicz

2 listopada (sobota), godz. 22.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przed premierą "Salome": starałem się "zobaczyć" to słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 20:00
- W teatrze radiowym najistotniejsze są dla mnie inspiracje filmowe - mówił w Dwójce Dariusz Błaszczyk, reżyser słuchowiska "Salome" według sztuki Oscara Wilde'a. Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zaleski był wielki także w sposobie, w jaki odchodził

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:00
- Był najuczciwszym człowiekiem, jakiego znałam, i często przez to cierpiał. Dzięki Bogu ostatnie dwa lata spędził w radiu. Mówił, że nigdzie indziej nie odczuł tyle akceptacji i miłości. To najszczęśliwszy okres w jego życiu, choć wiedział, że wszystko się zaraz skończy... - wspominała w Dwójce męża, Krzysztofa Zaleskiego Maria Pakulnis.
rozwiń zwiń