Słuchowisko "Andy" nagrodzone na Prix Europa!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 00:23
W sobotę wieczorem zapraszamy na słuchowisko Krzysztofa Czeczota "Andy", które na międzynarodowym festiwalu Prix Europa otrzymało tytuł najlepszego słuchowiska roku. Po raz pierwszy nagroda ta została przyznana produkcji Teatru Polskiego Radia.
Krzysztof Czeczot, reżyser słuchowiska, oraz Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia
Krzysztof Czeczot, reżyser słuchowiska, oraz Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Słuchowisko "Andy" zdobyło główną nagrodę w kategorii radio fiction na niedawno zakończonym prestiżowym Prix Europa 2013 - największym i najważniejszym europejskim festiwalu trzech mediów: telewizji, radia i Internetu, odbywającym się od 1987 roku w Berlinie.
"Andy" autorstwa i w reżyserii Krzysztofa Czeczota to zapis szaleństwa, w jakie popada tytułowy bohater, młody realizator dźwięku (w tej roli Adam Woronowicz). Pewnego dnia Andrzej staje się innym człowiekiem - nie ma już dawnego Andrzeja. Jest Andy, który nie oddziela rzeczywistości "tu i teraz" od fikcji seriali oraz słuchowisk. Autor scenariusza korzysta z rozmaitych gatunków: przypowieści filozoficznej, kryminału, powieści obyczajowej.
>>Przeczytaj felieton Pawła Głowackiego o słuchowisku "Andy"<<

Słuchowisko to również przewrotny hołd oddany magii dźwięku i możliwości jego zapisu. Krzysztof Czeczot we współpracy ze znakomitym realizatorem Andrzejem Brzoską wykorzystał istniejące nagranie archiwalne i połączył je z własnym scenariuszem. Za sprawą technologii Adam Woronowicz rozmawia z Romanem Wilhelmim o sprawach najistotniejszych.

Krzysztof Czeczot, "Andy" w reżyserii autora

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska; muzyka: Adam Walicki

Obsada: Adam Woronowicz (Andy), Roman Wilhelmi (z nagrania archiwalnego powieści „Moskwa-Pietuszki” Wieniedikta Jerofiejewa z 1991 roku), Magdalena Cielecka (Magda), Grażyna Barszczewska (Matka), Zbigniew Konopka (Malicki), Grzegorz Kwiecień (Paweł/Kelner), Kinga Tabor (Kobieta), Janusz Wituch (Kontroler/Policjant), Krzysztof Czeczot (Reżyser), Janusz Szydłowski (Lektor)

23 listopada (sobota), godz. 22.00

***

Audycja zostanie nadana w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II zrealizowanego techniką wielokanałową. Słuchacze Polskiego Radia dysponujący zestawem kina domowego z odbiornikiem FM z włączonym dekoderem odbioru Dolby Pro Logic II będą mieli możliwość w pełni doświadczyć przestrzennych wrażeń estetycznych. Pozostali wysłuchają produkcji w dotychczasowej jakości dźwięku.

Czytaj także

Radiowy thriller triumfuje na Prix Italia

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 14:00
- To świetne dziennikarskie śledztwo - mówiła w Dwójce Katarzyna Błaszczyk o wyróżnionym na Festiwalu Prix Italia reportażu "Dopóki jestem" Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Magdy Balcerak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Andy" Krzysztofa Czeczota najlepszym słuchowiskiem Europy!

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 21:00
Słuchowisko „Andy” autorstwa i w reżyserii Krzysztofa Czeczota, w realizacji akustycznej Andrzeja Brzoski, zdobyło na odbywającym się w Berlinie Festiwalu Prix Europa 2013 tytuł najlepszego słuchowiska roku! To pierwsze takie wyróżnienie dla produkcji Teatru Polskiego Radia na tym festiwalu.
rozwiń zwiń