Powrót do przeszłości: 2003

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" odpoczywaliśmy od nowości filmowych i przypomnieliśmy sobie, czym żył świat muzyki filmowej 20 lat temu. W cyklu "Powrót do przeszłości" - rok 2003.
Trylogię Władca Pierścieni przeniósł na duży ekran Peter Jackson
Trylogię "Władca Pierścieni" przeniósł na duży ekran Peter JacksonFoto: mat. prasowe

Dla kogoś - "Gdzie jest Nemo?". Dla innych "Między słowami". Jeszcze inni wskażą "Władcę Pierścieni: Powrót króla", "Piratów z Karaibów: Klątwę czarnej peły", "To właśnie miłość", "Rzekę tajemnic"... A jeszcze "Kill Bill vol. 1"!

W Polsce tymczasem w 2003 roku weszły na ekrany kin między innymi "Nienasycenie", "Pornografia", "Stara baśń", "Symetria", "Zmruż oczy", "Pogoda na jutro", w telewizji - seriale "Glina" i "Tygrysy Europy".

Jest z czego wybierać! Które ścieżki dźwiękowe z roku 2003 zabrzmiały w audycji? Przekonajcie się sami!


Posłuchaj
89:36 2023_10_29 11_00_48_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Powrót do przeszłości: 2003 (Muzyka w kadrze/Dwójka) 

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze 

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 29.10.2023

Godz. emisji: 11.00

pg

Czytaj także

Kaper, Preisner, Kilar i Komeda na Międzynarodowy Dzień Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" świętowaliśmy przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji w audycji słuchaliśmy kompozycji wielkich twórców muzyki filmowej, wśród nich są Bronisław Kaper, Zbigniew Preisner, Wojciech Kilar czy Krzysztof Komeda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Znachor", "Zapach zielonej papai" i wspomnienie Stanisława Radwana

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" Mariusz Gradowski wspominał nieodżałowanego Stanisława Radwana, który zmarł 14 października w wieku 84 lat. Zaprezentował również inspiracje polską muzyką tradycyjną, czyli ścieżkę dźwiękową Pawła Lucewicza do "Znachora" z udziałem zespołu SVAHY, a także singiel ze ścieżki dźwiękowej do nowej wersji "Chłopów". 
rozwiń zwiń