Powrót do przeszłości: ścieżki dźwiękowe z 2013 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" ostatnia w tym roku odsłona cyklu "Powrót do przeszłości". W naszych spotkaniach z muzyką z poprzednich dekad z trójką na końcu został już tylko rok 2013. W audycji posłuchaliśmy m.in. utworów Jana Kantego Pawluśkiewicza.
Jan Kanty Pawluśkiewicz
Jan Kanty PawluśkiewiczFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

Oscar za najlepszą muzykę oryginalną tamtego roku trafił dla Stevena Price'a ("Grawitacja"), Złoty Glob - do Alexa Eberta ("Wszystko stracone"), pojawiła się świetna ścieżka do "Złodziejki książek" Johna Williamsa.

Brzmiał nam również cudowny pejzaż dźwiękowy do "Her" wykreowany przez Owena Palletta i Arcade Fire, do tego muzyka Jana A.P. Kaczmarka w "Joannie", "Papusza" Jana Kantego Pawluśkiewicza , Alexandre Desplat i "Wenus w futrze" Romana Polańskiego, "Baczyński"…

***

Audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.


Posłuchaj
89:52 2023_12_03 11_00_07_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Powrót do przeszłości: ścieżki dźwiękowe z 2013 roku (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze 

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 3.12.2023

Godzina emisji: 11.00

mo/gs

Czytaj także

Co słychać u Jamesa Newtona Howarda?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 12:30
W tej audycji "Muzyka w kadrze" spotkanie z twórczością Jamesa Newtona Howarda. Okazją ku temu są najnowsze ścieżki muzyczne, które wyszły spod ręki tego kompozytora, a także nowa płyta "Night After Night" ze starszą muzyką, którą Howard skomponował do filmów M. Nighta Shyamalana (m.in. "After Earth", "The Happening", "Szósty zmysł"). 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robertson, Marsalis, Parzyński, czyli nowości płytowe

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 12:30
W tym wydaniu audycji z cyklu "Muzyka w kadrze" - nowości. Wśród nich między innymi skarby od GAD Records, czyli nowe płyty z muzyką Waldemara Parzyńskiego i Henryka Dębica.
rozwiń zwiń