REKLAMA

Joanna Słowińska

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 10:57
Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości; nie boi się nowych wyzwań i artystycznych eksperymentów. Wystąpi 5 lipca o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Joanna Słowińska
Joanna SłowińskaFoto: Mat. prasowe

Zarówno przed laty, jak i dziś Joanna Słowińska występuje z zespołem Muzykanci. Od lat realizuje jednak liczne autorskie projekty. W 2004 roku zdobyła Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, a jej kolejne płyty: „Live in Alchemia” (2005) oraz „Możesz być” (2007) znalazły się w czołówce konkursu na Folkowy Fonogram Roku. Album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł.

Artystka współpracowała z Jarosławem Besterem, Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, komponuje dla niej Zygmunt Konieczny. W ramach EURORADIO Folk Festiwal EBU dwukrotnie reprezentowała Polskie Radio: z zespołem Muzykanci w roku 2000 oraz z projektem solowym w rok 2005. W 2013 roku została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze. Z autorskimi recitalami występowała w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center) i w większości krajów Europy.

Artystka zaprezentuje specjalną odsłonę projektu Archipelag/Kraków, inspirowanego motywami polskich i słowiańskich pieśni obrzędowych. Koncert współtworzą doborowi muzycy sceny etno oraz muzyki improwizowanej i jazzowej. Na jednej scenie wystąpią z nią: skrzypek Stanisław Słowiński z formacją AKT, członkowie grupy Muzykanci, wokalistka Katarzyna Bogusz oraz wybitni instrumentaliści sceny improwizowanej: Paweł Kaczmarczyk (pianista koncertujący na całym świecie, lider Audiofeeling Trio), Marcin Oleś (kontrabasista współpracujący z czołówką polskich improwizatorów i wybitnymi przedstawicielami amerykańskiego jazzu) oraz Tomasz Kukurba (altowiolista i wokalista współtworzący zespół Kroke).

 

Skład zespołu:

Joanna Słowińska – śpiew

AKT: Stanisław Słowiński – skrzypce, elektronika, opracowanie muzyczne

Justyn Małodobry – kontrabas, elektronika, sample

Max Olszewski – instrumenty perkusyjne

Gościnnie:

Muzykanci (Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce, Jan Słowiński – altówka, śpiew, Jacek Hałas – śpiew, lira korbowa, Alicja Hałas – bęben, gordon)

Katarzyna Bogusz – śpiew

Paweł Kaczmarczyk – fortepian

Tomasz Kukurba – altówka, spiew

Marcin Oleś – kontrabas