Oman - kraj, który ominęła arabska wiosna

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 13:40
Dlaczego o Omanie prawie nic się nie mówi? - Nikt tam nikogo nie morduje - tłumaczyła w audycji "Słuchaj świata" arabistka dr Katarzyna Górak-Sosnowska.
Audio
  • Oman, kraj który ominęła arabska wiosna (Słuchaj świata/Dwójka)
  • Koncert libijskiego trębacza Ibrahima Maaloufa (Słuchaj świata/Dwójka)
Mieszkanka Omanu
Mieszkanka OmanuFoto: Steve Evans/Flickr

Dr Katarzyna Górak-Sosnowska zwracała uwagę w radiowej Dwójce, że nie ma tam radykałów islamskich i chociaż panuje monarcha absolutny, to okazuje się, że "tam wcale tak źle nie jest".

- To państwo "niewolne", ale wszystkim jest tam z tym bardzo dobrze. Nawet jeżeli wprowadza się tam reformy mające na celu partycypację szerszych grup społecznych, to okazuje się, że są one wprowadzane odgórnie – podkreśliła.

Dr Katarzyna Górak-Sosnowska zwróciła też uwagę, że arabska wiosna nie miała tam prawie żadnego oddźwięku. – Tam chyba przez trzy dni kilkanaście osób wyszło na ulice i jedna odniosła rany. Na tym koniec. I chyba dobrze – dodała.

***

Tytuł audycji: Słuchaj świata

Autorzy: Kuba Borysiak i Bartosz Panek
Goście: dr Katarzyna Górak-Sosnowska (Szkoła Główna Handlowa), dr Izabella Łęcka (z Zakładu Geografii Politycznej i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego) Marcin Szymczak (podróżnik)
Data emisji:
14.11.2014
Godzina emisji:
16.00

pp/mc

Zobacz więcej na temat: KULTURA oman podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afryka – między mitem a rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 18:50
Jak wyobrażana jest współczesna Afryka? Jak tworzy się jej mit? Wreszcie – jaka jest recepcja kultury krajów afrykańskich w Polsce i Europie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć okularnikom! Kambodża pod rządami Czerwonych Khmerów

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 14:52
W latach 70. kambodżańscy komuniści usiłowali stworzyć nowe społeczeństwo. Efekty ich reform liczyć można w setkach tysięcy ofiar.
rozwiń zwiń