Pieśń Naszych Korzeni. Mity i muzyka w Jarosławiu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 17:00
W malowniczym mieście na Podkarpaciu zakończył się XXIV Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni, którego tematem przewodnim w tym roku był mit.
Audio
  • Pieśń Naszych Korzeni. Mity i muzyka w Jarosławiu (Mikrokosmosy/Dwójka)
Portret Orfeusza, Tadeusz Styka, 1908 r.
Portret "Orfeusza", Tadeusz Styka, 1908 r.Foto: Tadeusz Styka/Wikimedia/Public domain

Na festiwalu wystąpiły m.in. zespół Sakhioba z Gruzji, Le Miroir de Musique ze Szwajcarii oraz Ensemble Organum z Francji, którego założyciel Marcel Peres obchodził tu swoje sześćdziesiąte urodziny. W programie wydarzenia znalazły się m.in. trzy kompozycje współczesne inspirowane muzyką dawną. 27 sieprnia festiwal zakończył "Orfeusz" Claudia Monteverdiego, wyjątkowe dzieło, do którego wykonania publiczność była przygotowywana od początku festiwalu.

W reportażu Justyny Piernik słuchaliśmy rozmów z artystami, organizatorami i uczestnikami - a także fragmentów koncertów.

***

Tytuł audycji: Przestrzenie kultury (cykl "Mikrokosmosy")

Data emisji: 27.08.2016

Godzina emisji: 14.00

mz/mc

Czytaj także

Muzyczne atrakcje przedsionka Raju

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 14:21
O programie wydarzenia, które jest prologiem sierpniowego festiwalu "Muzyka w Raju" w Paradyżu, opowiedział Cezary Zych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fabio Biondi: nie ma kryzysu w muzyce klasycznej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 12:22
Włoski skrzypek i dyrygent gości wraz z Europa Galante na festiwalu Chopin i jego Europa. W Dwójce mówił m.in. o tym, że Polska jest obecnie najlepszym miejscem w Europie dla muzyki klasycznej.
rozwiń zwiń