X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fabio Biondi: nie ma kryzysu w muzyce klasycznej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 12:22
Włoski skrzypek i dyrygent gości wraz z Europa Galante na festiwalu Chopin i jego Europa. W Dwójce mówił m.in. o tym, że Polska jest obecnie najlepszym miejscem w Europie dla muzyki klasycznej.
Audio
  • Fabio Biondi: nie ma kryzysu w muzyce klasycznej (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Fabio Biondi wraz z zespołem zaprezentowali w 2010 roku na festiwalu Chopin i jego Europa Normę Belliniego. W tym roku wystąpili w Filharmonii Narodowej z wersją koncertową opery I Capuleti e i Montechi
Fabio Biondi wraz z zespołem zaprezentowali w 2010 roku na festiwalu "Chopin i jego Europa" "Normę" Belliniego. W tym roku wystąpili w Filharmonii Narodowej z wersją koncertową opery "I Capuleti e i Montechi"Foto: Emile Ashley/z archiwum NIFC

- Wraz z zespołem stawiamy przede wszystkim na nieznane dotąd dzieła muzyki dawnej. A polscy słuchacze są niezwykle otwarci na takie odkrycia. Przyjmują je z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem - opowiadał Fabio Biondi, który po sześciu latach wrócił z Europa Galante do Warszawy na festiwal "Chopin i jego Europa".

Czy w muzyce Chopina dostrzegalne są wpływy włoskiego bel canto? W jakim sensie pojawienie się stylu romantycznego w muzyce nie było "jak trzaśnięcie drzwiami"? W rozmowie również o planach repertuarowych zespołu Europa Galante - czy planują sięgnąć o kolejne dzieła napisane po XVII i XVIII wieku?

***

Prowadzi: Krzysztof Dziuba

Gość: Fabio Biondi (włoski skrzypek i dyrygent, założyciel zespołu Europa Galante)

Data emisji: 18.08.2016

Godzina emisji: 21.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włosko-francuskie koneksje Jana Sebastiana Bacha

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 09:41
- Jeśli Bach pisał utwór we włoskim stylu, to jednak wciąż jest to dzieło Bacha. Choćby koncerty skrzypcowe: oczywiście emanują wpływem Vivaldiego, ale nie są jego kopiami - mówił Andreas Staier, jeden z gości festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń