Marin Alsop, Lukáš Vondráček & NOSPR
Ostatnia aktualizacja:
26.06.2026 08:45
Pod batutą Marin Alsop Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zaprezentowała program łączący amerykańską muzykę XX wieku z arcydziełami niemieckiego romantyzmu. W roli solisty wystąpił Lukáš Vondráček, jeden z najwybitniejszych czeskich pianistów swojego pokolenia, laureat Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli i ceniony interpretator muzyki Roberta Schumanna.
Czeski pianista Lukáš VondráčekFoto: Irene Kim/materiały promocyjne
Program:
- Aaron Copland Quiet City
- Robert Schumann Koncert fortepianowy a-moll op. 54
- Richard Strauss Don Juan op. 20, Suita z Kawalera srebrnej róży
Wykonawcy:
- NOSPR
- Piotr Pyc – rożek angielski
- Piotr Nowak – trąbka
- Lukáš Vondráček – fortepian
- Marin Alsop – dyrygentka
***
Na "Filharmonię Dwójki" w piątek (26.06) zaprosił Piotr Matwiejczuk.