X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Podczas koncertu w Teheranie miałam kłopoty z grzywką"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 12:22
- Nie wszystkim się spodobało, że nie miałam zasłoniętych całych włosów, zdaniem niektórych śpiewałam też za głośno - wspominała swoją trasę po Iranie Maria Pomianowska.
Audio
  • Maria Pomianowska o swojej wyprawie do Iranu. Rozmawiała Maria Baliszewska (Źródła/Dwójka)
Maria Pomianowska jest multiinstrumentalistką, zajmuje się także poszukiwaniami i rekonstrukcją technik gry dawnych polskich instrumentów strunowych suka biłgorajska, fidel płocka i innych.
Maria Pomianowska jest multiinstrumentalistką, zajmuje się także poszukiwaniami i rekonstrukcją technik gry dawnych polskich instrumentów strunowych suka biłgorajska, fidel płocka i innych.Foto: PAP / Andrzej Rybczyński

W ramach muzycznych projektów międzykulturowych Maria Pomianowska niedawno zawitała do Iranu. W audycji "Źródła" podkreślała, że Persowie są ludźmi spragnionymi muzyki, chętnie muzykującymi i śpiewającymi w swoich domach. Ze względów kulturowych nieczęsto mają jednak okazję uczestniczyć w koncertach. Dodatkowo jedna z zasad zakazuje solowych występów kobietom. Dlatego na irańskich scenach Marii Pomianowskiej zawsze towarzyszył kilkuosobowy zespół męski. Nie uchroniło to jednak polskiej instrumentalistki od "wpadek".
- Miałam kłopoty ponieważ na pierwszym koncercie w Teheranie miałam grzywkę na wierzchu, a tam trzeba mieć zakryte włosy - opowiadała artystka. - Poza przekrzyczałam trochę towarzyszący mi chór, więc po występie dostałam informację o odwołaniu jednego z koncertów - wspominała.

Mimo niefortunnego początku trasy, kolejne występy spotkały się z gorącym aplauzem publiczności. Podczas jednego z nich Maria Pomianowska była oklaskiwana na stojąco w momencie swojej popisowej partii na suce biłgorajskiej. Instrument ten zainteresował jednego z perskich lutników.

***
Tytuł audycji: Źródła
Prowadzący: Maria Baliszewska
Gość: Maria Pomianowska
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji: 12.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolberg w tropikach i u stóp Himalajów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:11
- W Azji i Afryce łączyłam polską muzykę ludową z lokalnymi utworami. Da się znaleźć wspólny mianownik - opowiadała w Dwójce Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z muzyką Indii - oglądaj koncert

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 10:30
"Podróż ponaddźwiękowa" zawiedzie nas hen, daleko na wschód – do Indii! Koncert można oglądać na naszych stronach.
rozwiń zwiń