X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tęgie Chłopy: bądźcie gotowi na gruby potańc

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 14:00
Założona przez młodych muzyków kapela zawiezie muzykę ze wschodniej Kielecczyzny do Gdańska, Torunia i Warszawy.
Audio
Maniucha Bikont. Ta obdarzona pięknym głosem artystka w kapeli Tęgie Chłopy na tubie. Studio Dwójki odwiedziła ze skrzypkiem Michałem Maziarzem
Maniucha Bikont. Ta obdarzona pięknym głosem artystka w kapeli Tęgie Chłopy na tubie. Studio Dwójki odwiedziła ze skrzypkiem Michałem Maziarzem Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Orszak weselny/Żałobny rapsod. Zobacz wideo z radiowego koncertu z udziałem Tęgich Chłopów>>>

Zespół zawiązał się w 2013 roku podczas Taboru Domu Tańca w Sędku. Przełomowym doświadczeniem było jednak spotkanie z legendarnym klarnecistą i saksofonista Stanisławem Witkowskim. - W Radiu Kielce natrafiliśmy na fenomenalne nagrania kapeli rodzinnej założonej kiedyś przez pięciu braci Witkowskich. To była najsłynniejszy zespół w całym regionie. Ludzie musieli ich zapraszać na wesela pół roku przed terminem. A grali podobno tak, że "sufit się podnosił”  - opowiadał Michał Maziarz z Tęgich Chłopów. - Popytaliśmy trochę i dotarliśmy do Pana Stanisława, który okazał się nie tylko wspaniałym człowiekiem, lecz także świetnym muzykiem i nauczycielem - dodał.

Stanisław Witkowski stał się nie tylko patronem i mistrzem, lecz także okazjonalnym członkiem Tęgich Chłopów. A skąd wzięła się nazwa zespołu o - wbrew pozorom - mieszanym płciowo składzie? I co zrobić, aby w najbliższy weekend bawić się przy kieleckich światówkach?

***

Tytuła audycji: Źródła

Goście: Maniucha Bikont i Michał Maziarz (kapela Tęgie Chłopy)

Prowadzenie: Kuba Borysiak
Data emisji: 21.01.2015
Godzina: 12.00

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wesele - tego można się nauczyć

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 17:00
W Sędku koło Łagowa w zeszłym tygodniu odbywał się Tabor Kielecki – jedna z największych tego lata szkół tradycji. Mówiliśmy o nim w audycji z cyklu "Krajobrazy".
rozwiń zwiń