Królestwo Beskidu. Zaczęło się od kolędowania

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 15:50
Propagatorka beskidzkiej kultury, Katarzyna Gacek-Duda opowiadała w "Źródle" o swojej miłośni do muzyki etnicznej granej na flecie.
Audio
  • Katarzyna Gacek-Duda opowiada o swojej grze na flecie i zespole Królestwo Beskidu (Źródło/Dwójka)
Królestwo Beskidu wystąpiło na Nowej Tradycji
Królestwo Beskidu wystąpiło na Nowej TradycjiFoto: Bartosz Wojciechowski/PR

Katarzyna Gacek-Duda, która ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, przyznała w radiowej Dwójce, że miała marzenie, by stworzyć zespół na Boże Narodzenie - i tak, przed rokiem i trzema miesiącami powstało Królestwo Beskidu. Niedawno zespół ten wystąpił na 18. Konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja".

- Chciałam trochę rozwinąć swoją pasję związana z flecistyką etniczną. Miałam ochotę pójść z tym do ludzi, kolędować w różnych miejscach, no i to się udało – mówiła Katarzyna Gacek-Duda.

Członkowie Królestwo Beskidu pochodzą z różnych rejonów tego regionu, ale łączy ich pasja do muzyki. Na czym grają? W jakich innych zespołach występują? Jakie mają doświadczenia? Skąd wzięła się w nich miłość do muzyki etnicznej? Posłuchaj dźwięku.

***

Prowadzi:  Anna Szewczuk

Gość: Katarzyna Gacek-Duda (fecistka), zespół Królestwo Beskidu

Data emisji: 17.08.2015

Godzina: 12.21

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

pp/bch

Czytaj także

Tysiąc festiwali w Polsce. Tej muzyki brak w telewizji

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 11:00
- Kiedyś były odpusty, teraz są festiwale - przytoczył słowa pewnej ludowej śpiewaczki Remigiusz Mazur-Hanaj, muzyk, badacz i animator kultury tradycyjnej.
rozwiń zwiń