Muzyka klasyczna z bengalskiego stadionu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 14:00
- Wiele osób pytało, kim jest ten szaleniec, który zorganizował festiwal muzyki klasycznej na stadionie. Inni z kolei nie mogli uwierzyć, że ponad 20 tysięcy osób siedzi do rana i słucha muzyki – powiedział Abu Khair z Bengal Foundation.
Audio
  • Rozmowa z Abu Khairem z Bengal Foundation (Źródła/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Mohosin.a94/Wikimedia/ CC BY-SA 4.0

Założyciel fundacji odniósł się tymi słowami do swych początków przy organizacji festiwalu indyjskiej muzyki klasycznej w stolicy Bangladeszu - Dhakce.

- Nasze główne założenie przy tworzeniu festiwalu opierało się na fakcie, że bardzo wielu wspaniałych muzyków odpowiedzialnych za promocję klasycznej muzyki indyjskiej pochodzi z Bangladeszu. Tak się jednak złożyło, że wszyscy oni opuścili teren Bangladeszu w 1947 roku i wyjechali do Indii. Nie zmienia to jednak faktu, że indyjska muzyka klasyczna jest też naszym dziedzictwem – powiedział Abu Khair, który w dniach 24-28 listopada zorganizował piątą edycję festiwalu na Stadionie Armii Bangladeszu w Dhakce.

W nagraniu audycji posłuchamy również o szkole muzycznej tworzonej przez Bengal Foundation.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Abu Khair (prezes Bengal Foundation)

Data emisji: 7.12.2016

Godzina emisji: 12.14

mz/mc

Czytaj także

"Folk & Roll" po polsku

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 17:40
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z członkami grupy Zagan Acoustic, by porozmawiać o ich najnowszej płycie "Folk & Roll".
rozwiń zwiń