X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Joy! Guru". Łagodna moc improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 14:00
"Joy! Guru" to wspólny projekt legendy gitary slide z Indii Debashisha Bhattacharyi i polskich muzyków z kręgu jazzowej alternatywy, Wojtka Traczyka i Huberta Zemlera. W najnowszych "Źródłach" muzycy opowiadali o pracy nad tym premierowym albumem.
Audio
  • Premiera płyty "Joy! Guru" Bhattacharya/Zemler/Traczyk (Dwójka/Źródła)
okładka płyty Joy Guru
okładka płyty "Joy! Guru"Foto: materiały prasowe

Debashish Bhattacharya z indyjskiego Bengalu to uznany mistrz gry na gitarze hawajskiej i na chaturangui, stworzonym przez siebie 22-strunowym instrumencie. Hubert Zemler, perkusista, oraz Wojtek Traczyk, kontrabasista, to reprezentanci polskiej jazzowej sceny muzyki alternatywnej. Podczas spontanicznej sesji w studiu nagrali wspólny, improwizowany album, który swoją premierę ma 30 listopada.

- To najlepszy dowód na to, że muzyka jest językiem uniwersalnym. Jeśli człowiek jest szczery w swoim przekazie i ma odpowiedni aparat wykonawczy, to jest w stanie nawiązać kontakt z każdym. Między nami od razu narodziła się twórcza energia, a wspólną drogę muzyczną ustaliliśmy dość szybko, po prostu grając - tak Hubert Zemler mówił o sposobie pracy nad płytą.

"Joy! Guru" nawiązuje do muzycznych tradycji popkulturowych z lat 60. i 70. - Muzycy pochodzą z trzech różnych światów, z różnych kultur. Na przykład Debashish Bhattacharya wyrósł w tradycji muzycznej opartej na relacji "uczeń – mistrz". Ta tradycja dzisiaj już praktycznie nie istnieje - tłumaczył Karol Czajkowski, producent albumu.

- Już krótki fragment jednego z utworów pokazuje, jak szybko i łatwo połączyć odmienne kultury, trzy osobowości. To nowa era dla muzyki - dodał mistrz Bhattacharya. 

Utwory z płyty "Joy! Guru", szczegóły i ciekawostki z sesji nagraniowej - do odsłuchania w rozmowie Kuby Borysiaka z twórcami albumu.

***

Tytuł audycji: Źródła

Rozmawiał: Kuba Borysiak

Goście: Debashish Bhattacharya, Hubert Zemler, Karol Czajkowski 

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 15.15

at/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Po śladach" i "Jeden-Wiele", czyli polskie nowości płytowe

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 10:00
W audycji słuchaliśmy najnowszych wydawnictw płytowych Karoliny Cichej i Tria Janusza Prusinowskiego.  
rozwiń zwiń