Radiowe Centrum Kultury Ludowej

"Po śladach" i "Jeden-Wiele", czyli polskie nowości płytowe

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 10:00
W audycji słuchaliśmy najnowszych wydawnictw płytowych Karoliny Cichej i Tria Janusza Prusinowskiego.  
Audio
  • Nowości płytowe z Polski i zagranicy wg Kuby Borysiaka (Jedynka/Zagrane po polsku i nie tylko)
okładka Po śladach Janusz Prusinowski Kompania
okładka "Po śladach" Janusz Prusinowski KompaniaFoto: materiały prasowe

Na płycie "Po śladach" znalazły się zarówno starożytne obery, wykrzykiwane wyrywasy i improwizowane mazurki jak i utwory powstałe z poetyckiej refleksji.


Podążając śladami wiejskich muzykantów odkrywamy nieoczekiwane i nieoczywiste krajobrazy – muzyczne i ludzkie. Bywa, że zataczamy w nich coraz to nowe kręgi, czasem wkraczamy w obszary całkiem nieznane, a niekiedy odnajdujemy w nich coś niezwykle osobistego. Janusz Prusinowski 

W audycji przywołaliśmy także najnowszy projekt Karoliny Cichej i Elżbiety Rojek, album "Jeden - Wiele". To powrót na wielokulturowe Podlasie. Muzyka zawarta na płycie to rodzaj epifanii, która pozwala na porozumienie ponad wyznaniowymi doktrynami.

Czyms podobnym, a jednak w zupełnie innym stylu, jest też album "Joy! Guru" Debashisha Bhattacharyi, Wojtka Traczyk oraz Huberta Zemler. Tych i innych nowości odsłuchac można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Zagrane po polsku i nie tylko

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 20.05

at

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Kuba Borysiak

Czytaj także

"Jeden - Wiele". Rozmaitość i porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 16:00
Najnowszy projekt Karoliny Cichej i Elżbiety Rojek, album "Jeden - Wiele" to powrót na wielokulturowe Podlasie. Muzyka zawarta na płycie to rodzaj epifanii, która pozwala na porozumienie ponad wyznaniowymi doktrynami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Joy! Guru". Łagodna moc improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 14:00
"Joy! Guru" to wspólny projekt legendy gitary slide z Indii Debashisha Bhattacharyi i polskich muzyków z kręgu jazzowej alternatywy, Wojtka Traczyka i Huberta Zemlera. W najnowszych "Źródłach" muzycy opowiadali o pracy nad tym premierowym albumem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera płyty "Po śladach" - Janusz Prusinowski Kompania

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:00
Na płycie "Po śladach" znalazły się zarówno starożytne obery, wykrzykiwane wyrywasy i improwizowane mazurki jak i utwory powstałe z poetyckiej refleksji. Goścmi "Źródeł" byli lider kapeli Janusz Prusinowski Kompania i Michał Żak, którzy ujawnili słuchaczom kulisy powstania najnowszej, czwartej płyty swojego zespołu.
rozwiń zwiń